همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار خراسان جنوبی برق دارند

بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار و تعداد زیادی از روستاهای بالای پنج خانوار استان از شبکه برق برخوردار هستند.

ناصر خوش خبر روز سه‌شنبه در نشست قدردانی از دست‌اندرکاران فعال طرح ملی پویش "هر هفته الف-ب ایران" که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وضعیت تولید آب و برق در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: علیرغم وجود تولید مناسب برق در خراسان ‌جنوبی، به دلیل برودت هوا و محدودیت‌های تامین گاز نیروگاه‌های کشور، ضرورت مدیریت مصرف در این ایام بیش از پیش احساس می‌شود.

وی بیان کرد: استان خراسان جنوبی با تولید ۷۳۳ مگاوات برق و شبکه توزیعی به طول ۱۹ هزار کیلومتر، ۳۸۵ هزار مشترک دارد.

معاون استاندار خراسان جنوبی به وضعیت آبی استان نیز اشاره کرد و گفت: در  بخش آب شرب شهری، تنش آبی خاصی در استان نداریم.

وی ادامه داد: در تامین آب شرب روستایی با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق طی ۲ سال آینده، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آبرسانی خواهند شد.

خوش خبر، تامین آب و برق را از زیرساخت‌های اساسی و حیاتی برای مردم دانست که رفاه اجتماعی را به ارمغان می‌آورد.

وی کم‌بارش بودن در کنار تبخیر زیاد آب را از چالش‌های آبی استان خراسان جنوبی برشمرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی درست و منطقی از داشته‌ها و منابع آبی به صورت بهینه استفاده شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بر لزوم توجه به اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد و گفت: باید با کار فرهنگی مداوم، مصرف درست را بین شهروندان نهادینه کنیم.

وی با اشاره به طرح ملی پویش "هر هفته الف-ب ایران" اظهار داشت: این طرح عظیم زمینه رضایتمندی اجتماعی را فراهم می‌کند.

در این نشست که به صورت تصویری و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، از دست‌اندرکاران فعال طرح ملی پویش هر هفته الف-ب ایران تجلیل و لوح تقدیری به همین مناسبت به استاندار خراسان جنوبی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، در متن لوح تقدیر وزیر نیرو خطاب به استاندار خراسان جنوبی آمده است: الف- ب، حروف آغازین الفباست و الفبای هر کار زیربنای آن است. آب و برق زیربنای تولید، توسعه و آبادانی میهن‌مان است و پویش فراگیر ملی (هر هفته الف- ب ایران) میدانی وسیع برای خدمتگزاری و کمک به ساختن ایرانی که شایسته و سزاوار ایرانیان است.

رضا اردکانیان افزود: به واسطه نقش‌آفرینی مؤثر جنابعالی در تحقق اهداف پویش (هر هفته الف- ب- ایران)  و نظر به استمرار این حرکت شتابان و پربرکت در سال ۱۳۹۹ از مشارکت و نقش ارزشمندتان در این پویش قدردانی می‌نمایم.

وی اظهار داشت: رجاء واثق دارد که در هفته‌های باقی‌مانده از این پویش در سال (جهش تولید) شرکت‌های صنعت آب و برق در آن استان همچنان از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جنابعالی در جهت تأمین آب و برق هموطنان عزیز و کسب رضایت هرچه بیشتر مردم شریف بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha