حاتمی: ترور شهید فخری زاده استفاده سیاه از فناوری بود

تهران-ایرنا- وزیر دفاع، ترور شهید فخری‌زاده را استفاده سیاه از فناوری توصیف کرد و گفت: ما امکان مقابله با فناوری‌های مورد استفاده دشمن برای ترور را داریم اما از آنجا که زمان و مکان ترور را دشمن تعیین می‌کند امکان ابتکار عمل بیشتری دارد و از این ابتکارات هم به صورت یکبار مصرف استفاده می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرتیپ امیر حاتمی روز سه شنبه در حاشیه نشست ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره استفاده از فناوری برای ترور شهید فخری زاده گفت: فناوری‌ها عمدتا برای زندگی بهتر بشر به وجود آمده‌اند و این ترور استفاده سیاه از فناوری است.  

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: ما امکان مقابله با فناوری‌های مورد استفاده توسط دشمن برای ترور را داریم اما از آنجا که زمان و مکان ترور را دشمن تعیین می‌کند امکان ابتکار عمل بیشتری دارد و از این ابتکارات هم به صورت یکبار مصرف استفاده می‌کند و دفعات بعد به اشکال دیگری عمل می‌کند.

سرتیپ حاتمی یادآور شد: مقابله با پیشرفت علمی کشور به قدری برای دشمن مهم است که دانشمندان ما را ترور می‌کند و هدف دشمن این است که این پیام را به جوانان ما بدهد که پیشرفت در برخی حوزه‌ها که تامین کننده استقلال علمی و دفاعی کشور است را برنمی‌تابد اما هر بار که تروری اتفاق افتاده جوانان مستعدتر و با انگیزه تر بیشتری برای ادامه راه این شهیدان به ما مراجعه می‌کنند.  

وی همچنین درباره نشست امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موضوع جلسه بررسی نقشه جامع علمی،  دفاعی و امنیتی کشور بود که به نیروهای مسلح تکلیف شده بود بخش دفاعی و امنیتی این نقشه را تهیه کنند. بخش دفاعی و امنیتی نقشه جامع به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته بود که امروز با حضور اعضای شورا کلیات آن بررسی و تصویب شد.  

وزیر دفاع با بیان اینکه هدف اصلی گسترش و نهادینه کردن همکاری علمی بین حوزه دفاعی و دانشگاه‌های کشور است، بر تعاملی و دوجانبه بودن همکاری دانشگاه‌ها و حوزه دفاعی تاکید کرد و گفت: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی شدن این نقشه را پیگیری خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار سیاست