نوسازی ناوگان تاکسیرانی کلانشهر اصفهان ضروری است

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان گفت: در مجموع ۲۱ هزار خودرو در ناوگان تاکسیرانی این کلانشهر فعالیت دارند که نوسازی بخشی اعظم آنها ضروری است.

هادی منوچهری روز سه شنبه در نشست خبری از طریق لایو اینستاگرام، افزود: نوسازی این ناوگان مطابق قانون به عهده دولت است که به دلیل مشکلات متعدد از جمله کسری بودجه طی سال‌های گذشته در اصفهان و سایر کلانشهرهای کشور متوقف شده است.

وی اظهارداشت: از این رو ورود شهرداری به صورت خودجوش و حمایتی به نوسازی ناوگان تاکسیرانی را شاهد هستیم و از مهرماه سال جاری طرح نوسازی ناوگان را آغاز کرده ایم.

وی تصریح کرد: تاکنون حدود ۳۰۰ تاکسی در اصفهان نوسازی و ۳۰۰ تاکسی فرسوده از این چرخه خارج شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان یادآور شد: مهم‌ترین وظیفه این سازمان نظارت و کنترل و مدیریت حوزه حمل و نقل خودروهای سواری سبک است.

به گفته وی از مجموع شمار یادشده حدود هشت هزار و ۷۰۰ خودرو سرویس مدرسه، حدود ۹ هزار خودروی زرد رنگ با پلاک (ت) و ۷۵۰ تاکسی بی سیم در این کلانشهر در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در شرایط عادی سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان روزانه بیش از ۵۰۰ هزار سفر موفق دارد که این میزان به دلیل شیوع کرونا به حدود ۳۵۰ هزار سفر کاهش یافته است.

منوچهری بیان کرد: سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان وظایفی در حوزه ارائه خدمات بهتر و موثرتر به شهروندان دارد که سفر ایمن، سریع و ارزان مهم‌ترین هدف حوزه حمل و نقل خودروهای سبک است.

وی ابراز امیدواری کرد با پیاده سازی طرح‌ها و برنامه‌های سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان شرایط ارائه خدمت به شهروندان بهبود یابد.

کلانشهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها