مسابقات شطرنج آنلاین ایثارگران گرامیداشت شهید سلیمانی برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - نخستین دوره مسابقات شطرنج آنلاین ویژه ایثارگران گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با حضور تمامی گروه‌های ایثارگری در ماه جاری (دیماه) برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از «ایثار»، اداره کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران، نخستین دوره مسابقات شطرنج آنلاین ویژه بانوان و آقایان ایثارگر سراسر کشور را در ماه جاری (دی ماه) با حضور شطرنج‌بازان ایثارگر سراسر کشور برگزار می‌کند.


علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات که در دو گروه آقایان و بانوان همراه با جوایز نقدی برگزار می‌شود، می‌توانند به درگاه اینترنتی  Lichess.org مراجعه و ثبت‌نام کنند. 

این در حالی است که روز ۱۴ آبان ماه  معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امورایثارگران  در این باره گفت: ‌جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی بنیاد شهید ویژه ایثارگران، یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت از هفته بسیج (پنجم آذر ماه) تا دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

سردار یعقوب سلیمانی با تاکید بر برگزاری هدفمند جشنواره های ورزشی افزود: رویکرد معاونت فرهنگی و آموزشی تعامل، هم افزایی، مشارکت و اثرگذاری است که با حضور تشکل‌ها در این زمینه به نتیجه قابل قبولی می رسیم. به طور قطع اهمیت برگزاری برنامه های ورزشی و اردویی برای ایثارگران و جانبازان غیرقابل انکار است و هزینه در این زمینه به منزله پیشگیری خواهد بود.

مسابقه رالی با حضور خانواده ها

وی تصریح کرد: در جشنواره های ورزشی و اردویی باید به بخش خانوادگی از جمله مسابقات «رالی» توجه جدی شود. برای مثال در هر فصل یک مسابقه رالی با حضور خانواده ها برگزار و مسیر آن به «راهیان نور» و «مشهد» ختم شود. برای جشنواره ها باید پیوست فرهنگی و رسانه ای تعریف کرد و مشارکت دستگاه های مختلف از جمله وزارتخانه ها را موردتوجه قرار داد.

 سلیمانی افزود:‌ در برگزاری این جشنواره اردویی و ورزشی می توان بخش اجرا را به کارگروهی متشکل از تشکل ها سپرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران بر جریان جشنواره نظارت داشته باشد. به طور کلی برای تعالی ورزش باید جشنواره ها را هدفمند برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جامعه