وعده شرکت بیون‌تک برای تولید واکسن ویروس جهش‌یافته کرونا

تهران-ایرنا- شرکت زیست فناوری آلمان موسوم به بیون تک اعلام کرده به احتمال زیاد واکسن ساخت این شرکت می تواند در مقابل ویروس جهش یافته کرونا موثر باشد اما این شرکت می تواند در صورت لزوم واکسن مناسب را در ۶ هفته تولید کند.

به گزارش ایرنا خبرگزاری فرانسه به نقل از  «اوگور شاهین» Ugur Sahin مدیر اجرایی و بنیانگذار شرکت بیون تک نوشت: به احتمال خیلی زیاد ایمنی واکسن تولید این شرکت در مقابل ویروس جدید می تواند در مقابل ویروس جهش یافته نیز موثر واقع شود. اما اگر لازم باشد می توانیم به طور مستقیم واکسنی را بسازیم که می تواند از این ویروس جدید الگوبرداری کرده و از این روز به لحاظ تکنیکی در ۶ هفته می توانیم واکسن جدید را تولید کنیم.

وی گفت نوع جهش یافته کشف شده در بریتانیا ۹ جهش داشته که بیش از تنها یک جهتس است که به طور معمول امری عادی است.

مدیر بیون تک همچنین ابراز اطمینان کرده که واکسن تولیدی شرکت آمریکایی فایزر می تواند موثر واقع شود زیرا محتوی بیش از هزار آمینو اسید است و تنها ۹ مورد آنها تغییر کرده است بنابراین این بدان معنا است ۹۹ درصد این پروتئین یکسان است.

وی گفت آزمایشات بر روی انواع جهش یافته ویروس آغاز شده است و ما از نظر علمی مطمئن هستیم که این واکسن می تواند محافظت کند و به زودی اطلاعات مربوطه را منتشر خواهیم کرد.

به دنبال شناسایی گونه جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و افزایش نگرانی‌ها از شیوع شدیدتر این بیماری همه‌گیر در سایر نقاط جهان، بسیاری از کشورهای جهان پروازهای ورودی و بالعکس از انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار جهان