تلفات پرندگان به اداره کل محیط زیست قزوین گزارش شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل حفاطت از محیط زیست استان قزوین گفت: از شهروندان می خواهیم برای پایش به هنگام و مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هرگونه تلفات غیرعادی پرندگان وحشی و طیور در استان به این اداره کل گزارش کنند.

حسن عباس نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  بر اساس گزارش های طرح پایش آنفلونزای فوق حاد پرندگان در زیست گاه های تالابی استان قزوین تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پرندگان وحشی استان مشاهده و گزارش نشده است.   

 این مسوول گفت: پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با همکاری کارشناسان و محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پرندگان وحشی آبزی و کنار آبزی زیستگاه های تالابی استان انجام شد.

وی افزود: بازدید و گشت ها با هدف مراقبت و پایش این بیماری در سطح حیات وحش پرندگان آبزی و مهاجر این استان به طور مرتب انجام می شود و خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از مشاهده پرندگان آلوده و مبتلا در منابع آبی استان گزارش نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه کرد:  گزارش های ماهانه پایش تالاب‌ها در پایان هر ماه به سازمان حفاظت محیط زیست  و اداره کل دامپزشکی استان ارسال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها