سه هزار خودرو عمومی در کرمانشاه رایگان دوگانه‌سوز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شرکت ملی چهار پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: با اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در ۶ ماه اخیر حدود سه هزار دستگاه خودرو عمومی در حوزه عملیاتی این منطقه گازسوز شد.

«فریدون یاسمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این منطقه از طرح دوگانه سوز کردن خودروها استقبال شده است، افزود: با افزایش کارگاه‌های تبدیل سوخت، ۹۰۰ خودرو عمومی دیگر در نوبت رایگان دوگانه سوز کردن قرار دارند.

به گفته وی، مالکان خودروهای عمومی (وانت‌بار و تاکسی) می‌توانند با مراجعه به آدرس GCR.NIOPDC.IR نسبت به ثبت‌نام و دریافت نوبت تبدیل، اقدام کنند.

یاسمی با بیان اینکه هم‌اکنون در مرحله نخست اجرای این طرح هستیم و استقبال خوبی نیز شده است، تأکید کرد: مرحله دوم این طرح شامل دوگانه‌سوز کردن خودروهای مسافربر شخصی و آژانس‌های زیرپوشش نظارتی وزارت کشور یا شهرداری‌ها می‌شود.

وی تصریح کرد: در ۶‌ ماه نخست سال‌ جاری روزانه بیش از ۹۰۰ هزار متر مکعب سی‌ان‌جی از طریق ۷۲ جایگاه  عرضه سوخت‌ گاز طبیعی در سطح‌ منطقه‌ توزیع‌ شده است.

۱۵۷ باب جایگاه سوخت در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد ۷۶ باب جایگاه سوخت سی ان جی است.

علاوه بر چهار شرکت تاکسی اینترنتی دارای مجوز، ۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه تاکسی اکنون در کلانشهر کرمانشاه فعال است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها