رشادت‌ شهید "آدم‌نژاد" به عنوان فاتح نبرد کربلای ۷ بازگو شود

ارومیه- ایرنا- فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با اشاره به ضرورت شناساندن قهرمانان ملی به نسل‌های آینده، گفت: رشادت‌های شهید "خسرو آدم نژاد" به عنوان قهرمان ملی و فرمانده بزرگ کربلای هفت باید در جامعه و برای جوانان بازگو شود.

سردار مسعود خرم‌نیا روز سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات آزاده شهید سرهنگ خسرو آدم نژاد با بیان اینکه در منطقه آذربایجان، دلاوران بسیاری همچون قهرمانان ملی به دفاع از کیان و نظام ایران اسلامی پرداخته‌اند، بیان کرد: مرحوم حجت‌الاسلام حسنی، شهیدان باکری، امینی، علی‌نژاد و آدم‌نژاد نمونه‌هایی از این غیورمردان هستند.

وی با اشاره به نبردهای دلاورانه وی در جبهه‌های جنگ، بیان کرد: امنیت امروز منطقه مرهون نام‌آورانی همچون شهید آدم‌نژاد است که نمونه بی‌نظیری در شجاعت، وفاداری نسبت به دین ، مردم و نظام است.

وی از شهرداری و شورای شهر خواست تا به عنوان آغازی در جهت شناساندن این شهید سرافراز به مردم، خیابان یا مجتمعی به نام وی نامگذاری کند.

در ادامه این مراسم، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان غربی با بیان اینکه طی سال جاری ۱۵ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان به چاپ رسیده است، گفت: این استان رتبه نخست کشور را در تدوین کتاب‌های شفاهی دفاع مقدس در کشور کسب کرده است.

"سرهنگ جلیل وحیدی" یکی از راه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تدوین کتاب در بخش‌های کتاب‌های اسنادی، شفاهی، شعر و رمان عنوان کرد و افزود: کتاب رشادت‌های سرهنگ آدم نژاد یک کتاب تاریخ شفاهی است که برای آیندگان یک کتاب مرجع خواهد بود.

وی با اشاره به برخی خاطره‌ها از جانفشانی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، گفت: ارتش جمهوری اسلامی دارای فرماندهان نام آوری است که باید رشادت‌های آنان به جامعه بازگو شود.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از سه کتاب با عناوین "آدم نژاد" ، "قهرمان ناشناس" و "جنگاوران" رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها