معاون وزیر راه و شهرسازی :آزاد راه تبریز - سهند دغدغه ملی بود

تبریز- ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه پروژه آزاد راه تبریز - سهند از ۲ سال پیش سرعت قابل توجهی به خود گرفت و امروز افتتاح شد، گفت: این پروژه نه تنها مطالبه استانی بلکه دغدغه ملی بود.


حبیب‌اله طاهرخانی روز سه شنبه پس از افتتاح آزاد راه تبریز - سهند با حضور وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: مراحل اجرای این پروژه از سالهای گذشته شروع شده بود ولی با مشکلاتی روبرو شد که بهره برداری از آن را با وقفه مواجه کرد.

وی گفت: این آزاد راه در ۲ سال اخیر با حمایت ها و تاکیدات ویژه وزیر راه به عنوان اصلی ترین مطالبات مردم تبریز و سهند مورد توجه جدی گرفت .

طاهرخانی خاطرنشان کرد: این پروژه از لحاط اثری که روی توسعه منطقه کلانشهری تبریز خواهد گذاشت پروژه ویژه ای است به طوری که سفر جاده ای بین شهر جدید سهند و تبریز را از ۳۰ دقیقه به ۱۵ دقیقه کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد:  کاهش آلودگی و صرفه جویی در مصرف سوخت از آثار آتی این آزاد راه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در شهر جدید سهند ظرفیت توسعه مسکونی قابل توجهی وجود دارد، افزود: در سهند یکسری کارکردهای بزرگ مقیاسی که در تبریز امکان بروز ندارد را می توان مستقر کرد تا رابطه از مرکز به پیرامون شکل یابد و دسترسی به برخی از خدمات نیازمند سهند نیز باشد و ارتباط دو جانبه بین تبریز و سهند شکل بگیرد تا سهند در توسعه تبریز نقش ایفا کند.

آزادراه تبریز - سهند امروز سه شنبه در آیینی با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقام های ارشد آذربایجان شرقی افتتاح و به صورت رسمی بهره برداری ‌شد.

به گزارش ایرنا، این آزادراه ۲۰ کیلومتر طول دارد که به صورت مشارکتی از سوی دولت و بخش خصوصی در ۶ خط رفت و برگشت اجرا شده و ۴۰ درصد اعتبار پروژه آورده سهم دولت است که با بهره برداری از آن زمان سفر به شهر ۱۰۰ هزار نفری سهند حدود ۱۰ دقیقه کاهش می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها