۴۱۰۰ واحد مواد غذایی و مکان عمومی در خراسان رضوی مهر و موم شده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار هزار و ۱۱۳ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و مکان عمومی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی مهر و موم شده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از علی اصغر حسنی گزارش داد: از این تعداد ۲ هزار و ۴۶۳ مورد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و هزار و ۶۵۰ مورد مکان عمومی  پبوده‌اند که به دلیل تخلف بهداشتی تعطیل شده‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲۶۷ هزار و ۳۲۳ مورد بازدید و آموزش موارد پیشگیری و کنترل کرونا در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است و همچنین ۷۴ هزار و ۷۵۸ مورد بازدید از اماکن عمومی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه صورت گرفته است.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد و شهرستان‌های تابعه با هدف پیشگیری از کرونا بر فعالیت واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی و مراکز پرتردد نظارت دارند.

حسنی با تاکید بر این که در راستای کنترل و قطع زنجیره انتقال کرونا با متخلفان به طور جدی برخورد می شود افزود: بسیج مقابله محیطی با بیماری کووید ۱۹ و نظارت بر واحدهای صنفی تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی و مکان‌های پر ازدحام تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

۸۰ درصد جمعیت استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان در  دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شود.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۸۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و سه تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها