پتروشیمی هگمتانه تنها تولیدکننده پی وی سی پزشکی در خاورمیانه است

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه تنها تولیدکننده پی وی سی گرید پزشکی در خاورمیانه است، گفت: زحمات زیادی برای به ثمر نشستن این مجتمع بزرگ تولیدی کشیده شده است.

حمیدرضا حاجی بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: افتتاح پروژه پتروشیمی هگمتانه بعد از سالها خدمت بزرگی به مردم استان و حتی کشور است که با این پتروشیمی علاوه بر صرفه جویی می‌توان صادرات و ارزآوری برای کشور داشت.

اوگفت: طرح پتروشیمی هگمتانه مشکلات زیادی داشت اما با پیگیری های بسیار و جلسات مختلف به نتیجه رسید و امروز همدان یکی از استان های دارای صنعت پتروشیمی در کشور است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: این پتروشیمی تنها تولید کننده pvc گرید پزشکی در خاورمیانه است و این افتخاری بزرگ برای مردم استان همدان است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: پتروشیمی هگمتانه با همکاری دولت و بخش خصوصی و پیگیری خوب مدیر ارشد استان و نمایندگان مجلس به نتیجه رسید و افتتاح آن علاوه بر اشتغال زایی کمک بزرگی به توسعه اقتصاد در کشور است.

 حاجی بابایی خاطر نشان کرد: استان همدان با شتاب بسیار خوبی در مسیر توسعه قرار دارد و همه ما باید با وحدت و همدلی در جهت خدمت به مردم و انجام کارهای بزرگ برای توسعه دیار الوند تلاش کنیم.
پتروشیمی هگمتانه با هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن محصول، بزرگترین واحد تولیدی استان همدان محسوب می‌شود

مجتمع بزرگ پتروشیمی هگمتانه قرار است در چند  روز آینده به صورت رسمی بهره برداری ‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha