۴۵ شرکت پخش آرایشی و بهداشتی کرمانشاه شناسنامه‌دار شدند

کرمانشاه- ایرنا- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۴۵ شرکت توزیع کالاهای آرایشی و بهداشتی استان تاکنون از معاونت غذا و دارو مجوز گرفته و شناسنامه دار شده‌اند.

دکتر «قباد محمدی» روز سه شنبه در کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور استان کرمانشاه افزود: بعد از اجرای دستورالعمل سازمان غذا و دارو مبنی بر اخذ مجوز شرکت‌های پخش لوازم آرایشی و  بهداشتی از معاونت‌های غذا و دارو، داروخانه‌ها حق خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از شرکت‌هایی که مجوز دریافت نکرده‌اند را ندارند.

او گفت: با شرکت‌هایی که از معاونت غذا و دارو مجوز دریافت نکرده اند برخورد قانونی خواهد شد.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز و دارای مواد شیمیایی خطرناکی هستند، سعی بر این است که کالاهای فوق به صورت سالم و دارای برچسب اصالت و سلامت به دست مردم برسد.

او برخوردهای قانونی دایم و مستمر با متخلفان را ضروری دانست و تصریح کرد: در مرحله اول، فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آموزش در این خصوص برای ما اولویت دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: باتوجه به اینکه دارو و تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود، شاهد خروج این اقلام از کشور هستیم هرچند که با همکاری شما عزیزان قاچاق دارو و تجهیزات کمتر شده است.

محمدی افزود: متاسفانه کالاهای سلامت محور قاچاق و تقلبی همواره وجود دارد و اگر آموزش، فرهنگ‌سازی و بازرسی‌ها مستمر نباشند نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.

وی از همکاری تمام دستگاه‌ها در مقابله با ویروس کرونا سپاسگزاری کرد و گفت: همیاری همه دستگاه‌ها موجب شد در راه مقابله با بیماری کویید ۱۹ با مشکلات چندانی مواجه نشویم.

سرخط اخبار استان‌ها