استاندار البرز:پیگیر حل مشکل شعاع ١٢٠کیلومتری هستیم

کرج- ایرنا- استاندار البرز با اشاره به رفع محدودیت شعاع ١٢٠ کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد گفت: پیگیر حل مشکل تمام واحدهای تولیدی صنعتی این شهرک هستیم.

عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در دیداری با معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور افزود: رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای شهرک های صنعتی اشتهارد محقق و از این پس تمام واحدهای تولیدی مستقر، مشمول معافیت ۱۲ ساله مالیات ارزش افزوده خواهند شد و همچنین پیگیر اعمال این معافیت برای واحدهای تولیدی که قبل از مصوبه فعال بودند، هستیم.

وی اضافه کرد: رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای شهرک های صنعتی اشتهارد، مطالبه ای جدی در راستای رونق تولید و اشتغال و بویژه جهش تولید بود که طی سالیان متمادی توسط استانداران سابق نیز مورد پیگیری قرار گرفت ولی  در این مدت محقق نشده بود.
وی ادامه داد: سال گذشته با مصوبه هیات دولت و دستور رییس جمهوری این امر مهم پس از سال ها اجرایی که بارقه ای از امید و انگیزه برای تولیدکنندگان مستقر در اشتهارد همراه داشت.
شهبازی گفت: بر این اساس تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مستقر در اشتهارد از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد.
وی افزود: موضوعی که در این راستا بوجود آمد، سازمان امور مالیاتی کشور این معافیت را برای واحدهایی در نظر گرفت که از تاریخ اول فرودین ۹۹ نسبت به ایجاد واحد خود اقدام کرده اند.
استاندار البرز اضافه کرد: بر این اساس طی رایزنی های گسترده و دیدارها و مکاتبات مستمر درصدد هستیم که این امر از زمان اعمال محدودیت تا پس از رفع آن برای فعالان اقتصادی اشتهارد اعمال شود.
وی گفت: برای نیل به این هدف و دستور رییس جمهوری تا زمان حصول نتیجه، پیگیر خواهیم بود.
شهبازی افزود: همچنین در میان واحدهایی که سال ها پیش با محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر متوقف شده بودند، ۶۰۰ سرمایه گذار خارجی نیز دیده می شود.
وی گفت: اکنون طی مکاتباتی با رییس جمهوری  از طریق رییس محترم ایشان و وزیر کشور در حال پیگیری جهت اعمال معافیت مالیاتی برای تمامی واحدها بدون در نظر گرفتن تاریخ ایجاد آن واحد از زمان محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر، هستیم.
استاندار البرز افزود: همچنین  دیدار با دکتر جنتی برای پیگیری این موضوع صورت گرفت و همچنین درصدد دیدار با دکتر پارسا رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای تسریع در اعمال این امر مهم هستم.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این دیدار گفت: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری اقدام بزرگی بود که تحقق آن در باور نمی گنجد.

نادر 
جنتی افزود: زمانی که به عنوان معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور مشغول به فعالیت بودم بر اساس بسیاری از توجیهات، زیر بار  رفع ممنوعیت نمی رفتیم، بنابراین شما اقدام و پیگیری ویژه ای کرده اید که موفق به اخذ مصوبه دولت در این خصوص شدید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها