همراهی هنرمندان در برنامه‌های ایرانیان خارج کشور باید مورد توجه باشد

تهران- ایرنا- مدیر کل همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: همراهی بی بدیل هنرمندان در عرصه‌های مختلف که همیشه یاری‌رسان این سازمان در اجرایی برنامه های برون مرزی برای ایرانیان خارج از کشور و همچنین سایر ملت ها هستند را باید مورد توجه و تاکید قرار داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مدیریت همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد علی کیانی در مراسم رونمایی از پلتفرم نمایشگاه های مجازی فرهنگ و هنر ایران، ضمن تشکر و تبریک به مسئولان این پلتفرم، اظهارداشت : سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بعنوان متولی تمامی فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در خارج از کشور با توجه به استقرار هشتاد نمایندگی در ۶۵ کشور دنیا  می تواند از  قدرت فضای مجازی استفاده کند.
مدیر کل همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: حضور ایرانیان عزیز و فرهیخته  و مراکز فرهنگی و آشنائی آنان با هنرمندان داخل کشور برای ما حمایت هنرمندان در رشته های مختلف  مهم تلقی می گردد و این توانمندی و ظرفیت در حوزه های ستادی و نیز رایزنی فرهنگی وجود دارد و آثار فاخر هنرمندان در نمایشگاههای مختلف دو جانبه و منطقه ای و بین المللی معرفی شود.
به گفته وی، با توجه به سابقه دیرین اداره کل همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در جهت تحقق دیپلماسی فرهنگی با تکیه بر هنر فاخر ایرانی اسلامی به که دستاورد های ارزشمندی در جشنواره ها و فستیوال های بین المللی داشته است می توان با برنامه ریزی سالانه و رصد و پایش نمایشگاههای بین المللی تمامی امکانات و حمایت های مادی و معنوی جهت حضور موثر به ایفای نقش خود بپردازد.
مدیر کل همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد:‌ بی شک همراهی بی بدیل هنرمندان در عرصه های مختلف که همیشه یاری رسان این سازمان در اجرایی برنامه های برون مرزی برای ایرانیان خارج از کشور و همچنین سایر ملت ها هستند را بایستی مورد توجه و تاکید قرار داد.
به گزارش ایرنا، پلتفرم نمایشگاه های مجازی فرهنگ و هنر ایران با حضور عیسی منصوری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد علی کیانی مدیر کل همکاری فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشورسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امیرحسین اسدی، مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی و جمعی از هنرمندان کشور به صورت نمادین و در فضای مجازی رونمایی شد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری هفته گذشته در سفر به اراک اعلام کرد که یک هزار شرکت در حوزه صنایع خلاق دارد که در بخش‌های متنوع فعالیت می‌کنند و ستاد راهبردی برای صنایع خلاق پیش‌بینی شده تا فعالیت در این بخش را مدیریت کند.
صنایع خلاق به ‌عنوان صنایعی که خلاقیت علمی، هنری، اقتصادی و فناورانه را در بر می‌گیرد دارای جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد کشورهاست. تا حدود ۲۰ سال پیش، مفاهیم صنایع خلاق و اقتصاد خلاق وجود نداشتند، اما امروزه به‌عنوان بخش پویا، مهم و در حال رشد اقتصاد جهانی به شمار می‌آیند. با این حال، رشد و توسعه صنایع خلاق مستلزم وجود سرمایه، مهارت‌های کارآفرینی، زیرساخت‌های لازم و همچنین قوانین مالکیت فکری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha