فرماندار: مجمع خیرین ازدواج در هشترود تشکیل می‌شود

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: مجمع خیرین ازدواج با هدف تسهیل و ارایه راهکار به جوانان در آستانه ازدواج در این شهرستان تشکیل می‌شود.

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز سه شنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان افزود: ازدواج و اشتغال جوانان به عنوان ۲ دغدغه اصلی جامعه و مسوولان است و تمامی دستگاه ها باید برای رفع این ۲ مشکل پای کار باشند.

وی همچنین با بیان اینکه در ۹ ماهه گذشته برای ۳۰ نفر از فرزندان بیکار مددجویان کمیته امداد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده گفت: علاوه بر این زمینه اشتغال ۱۴ نفر نیز در کارخانجات شهرستان فراهم شد.

امینیان گفت: کارفرمایان در ازای به کار گیری مددجویان کمیته امداد،  ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می کنند و ۲ میلیون تومان از سهم بیمه کارفرما نیز از سوی کمیته امداد پرداخت خواهد شد.
فرماندار هشترود همچنین از تهیه سند جوانان خبر داد و گفت: سند جوانان شهرستان در حوزه های اجتماعی و اقتصادی و با رویکرد کارآفرینی و اشتغال تهیه خواهد شد.
امینیان از احداث نخستین خانه جوان استان در هشترود خبر داد و افزود: زمین این خانه آماده است و به زودی کارهای احداث آن شروع خواهد شد.

شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری تبریز واقع شده و نرخ بیکاری در این شهرستان بیش از ۲۴ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها