۶۹ سیستانی و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

زاهدان_ ایرنا_ رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و عضو ستاد مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان گفت: شمار مبتلایان به کرونا در این استان با افزوده شدن ۶۹ بیمار جدید به ۲۵ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هم اینک ۱۶۲ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های سیستان و بلوچستان بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین ۵۵ بیمار کرونایی به دلیل شدت بیماری در بیمارستان های استان تحت درمان قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در شبانه روز گذشته ۶ بیمار کرونایی در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند و شمار فوت شدگان این ویروس در استان به یکهزار و ۷۳ نفر رسید. 

وی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان پیش از این گفته بود: آمار فوتی ها و مبتلاشدگان به کرونا در شهرهای زاهدان و زابل صعودی است.

عباسعلی ارجمندی به خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه دورهمی های خانوادگی از مهمترین عوامل افزایش مبتلایان به کرونا است به همین سبب از مردم استان درخواست می شود از دورهمی ها و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی بیان کرد: منع تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در شهرهای زاهدان و زابل که در وضعیت نارنجی بسر می برند ادامه دارد و تردد بین شهری از این ۲ شهر به دیگر نقاط ممنوع است و رانندگان خاطی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان اصناف را به رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی سفارش کرد و گفت: چنانچه واحد صنفی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند، پلمب خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها