۳۰ مسجد شهرستان ری در اجرای طرح شهید سلیمانی فعال است

شهرری - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به ورود شایسته گروه‌های جهادی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، هم اکنون ۳۰ مسجد این شهرستان در حوزه اجرای این طرح بدون هیچ گونه اعتبار دولتی در حال فعالیت هستند.

فرماندار ویژه شهرستان ری روز سه شنبه در بازدید از از مرکز آموزشی، درمانی و روانپزشکی رازی و دیدار با پرستاران و کادر درمان این مرکز، با اشاره به تلاش های طاقت فرسای کادر درمان به ویژه پرستاران در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در استان تهران اعتبار خوبی برای کنترل ویروس کرونا به مراکز درمانی شهرستان ری اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: تلاش کادر درمان در مقابله با این ویروس تلاشی ارزشمند است که اگر این تلاش و از خودگذشتگی ها نبود قطعا با مشکلات بسیاری روبرو می شدیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: مدیریت کنترل بیماری کرونا در کشور نتیجه اعمال سیاست های دولت در حوزه بهداشت و درمان، تحقق شعار ارتقا حوزه سلامت و مجاهدت کادر درمان و پرستاران است که قطعا همه مردم قدردان فداکاری این عزیزان هستند.

معاون استاندار تهران اضافه کرد: تا اردیبهشت ماه شاهد ثبات خوبی در کنترل بیماری کرونا وجود داشت و پس از آن  شاهد موجی آسیب زننده در این موضوع بودیم که متاسفانه بسیاری از نیروهای کادر درمان  و شهروندان را از دست دادیم و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا  به اعمال محدودیت ها و کنترل های بیشتر شد.
توکلی کجانی با اشاره به مشقت های اعمال محدودیت های کرونایی گفت: با وجود تعطیلی اصناف و مشکلات اقتصادی، مردم مشارکت خوبی را در رعایت محدودیت ها داشتند و در حال حاضر شرایط در کنترل است و امیدواریم با تداوم این موضوع بتوان به نقطه مطلوبی برسیم.
وی سپس با اشاره به اقدامات حمایتی دولت در کمک به مردم آسیب دیده از کرونا و کادر درمان اظهار داشت: با تدابیر مقام معظم رهبری و پیگیری های دولت در راستای پاسخ به بخشی از فداکاری کادر درمان، معوقات و کارانه های کادر درمان پرداخت و در ارتقا سطح خدمات دهی به پرستاران و پزشکان اقدامات موثری صورت گرفت.  
معاون استاندار تهران با اشاره به سرانه درمان شهرستان ری بیان کرد: بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی در حال حاضر ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امید است تا پایان سال با تجهیزات و امکانات کامل افتتاح و به بهره برداری برسد.
فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به ضرورت بهسازی محوطه داخلی و ساختمان های بیمارستان رازی خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات لازم مجموعه ای با این قدمت و  درجهت حفظ آن و همچنین ثبت در میراث فرهنگی جز اولویت های قرار گیرد.

طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت، بسیج و هلال احمر اجرا می شود، در این طرح نیروهای داوطلب با مراجعه به در خانه های مردم خدمات اطلاع رسانی، تست، بیماریابی،  ارجاع افراد مشکوک به مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات حمایتی ارائه می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها