شمخانی بر لزوم همکاری تهران و کابل برای نابودی داعش تاکید کرد

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی امنیت ملی بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه روابط دوجانبه تهران و کابل اشاره و حمایت قاطع ایران از دولت قانونی افغانستان و لزوم همکاری جهت نابودی داعش تاکید کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، دریابان علی شمخانی در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به نشست خود با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان، نوشت: در این نشست بر لزوم خروج آمریکا از منطقه، جایگاه ویژه افغانستان نزد ایران تاکید شد.

شمخانی همچنین افزود: لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه روابط دوجانبه، حمایت قاطع ایران از دولت قانونی افغانستان و لزوم همکاری جهت نابودی داعش در نشست با حمدالله محب تاکید شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز امروز با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.  

ظریف در این دیدار حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به لزوم خروج آمریکا از افغانستان اظهار داشت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروه‌های افغانستانی را بهترین تضمین کننده صلح پایدار در این کشور  می‌دانیم.

مشاور امنیت ملی افغانستان هم در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به گفت و گوهای صلح از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت افغانستان قدردانی کرد و بر  ضرورت گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فی‌مابین تاکید کرد.

حمدالله محب همچنین با اشاره به افتتاح راه آهن خواف - هرات، اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های منطقه ای با اینگونه خطوط ارتباطی تقویت گردد.

همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی، برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و پیگیری پروژه‌های دیگر در دست انجام و بویژه همکاری بیشتر در حوزه آب، از محورهای دیگر مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان و مشاور امنیت ملی افغانستان بود.

حمدالله محب در سفر یک روزه خود به تهران با برخی دیگر از مقامات عالی سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفت و گو می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار سیاست