آموزش و پرورش نقش اساسی در اصلاح الگوی تغذیه جامعه دارد

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: این دستگاه نقش اساسی در فرهنگ سازی و اصلاح الگوی تغذیه دانش آموزان و جامعه برعهده دارد.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز سه شنبه مراسم نمادین افتتاحیه طرح مکمل یاری ویتامین D و آهن یاری دختران در مدارس دخترانه و پسرانه دوره اول و دوم متوسطه استان قزوین که در دبیرستان فرزانگان شهیدان شالباف ناحیه یک قزوین برگزار شد، افزود: تغذیه سالم، ورزش و دوری از استرس مهمتین مولفه سلامت در زندگی هستند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان می توانند فرهنگ سالم زیستن را در جامعه نهادینه کنند، اظهار داشت:  اگر دانش آموزان به طور صحیح آموزش سلامت و رفتارهای تغذیه‌ای مناسب را فرا گیرند می‌توانند سایر اعضای خانواده را نیز در این خصوص آموزش داده و باعث ارتقای سطح سواد سلامت جامعه شوند.

اصغری خاطرنشان کرد: طرح مکمل یاری هرساله با هدف پیشگیری از بروز کمبود آهن و ویتامین D دانش آموزان در مدارس دخترانه و پسرانه متوسطه اول و دوم اجرا می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان قزوین نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت استفاده از مکمل‌های غذایی برای دانش آموزان، گفت: تغذیه نامناسب و کم تحرکی از مهترین عوامل ابتلا به بیماری‌های واگیر است.

عین الله صادقی گفت: افزایش دانش و نگرش و کمک به دانش آموزان در مدیریت وزن و داشتن سبک زندگی فعال و سالم از اهداف اجرای طرح‌های تربیت بدنی و سلامت از سوی آموزش و پرورش است.

این مسوول افزود: خانواده‌ها می‌توانند مکمل‌های غذایی را برای فرزندانشان تهیه کنند یا با مراجعه بر اساس زمانبندی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنها را از مدارس تحویل بگیرند.

وی با اشاره به تداوم اجرای طرح‌های حوزه سلامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی،گفت: امسال طرح‌های حوزه سلامت همچنان با همت همکاران، مشارکت خانواده‌ها و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اجرا می‌شود.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها