امام جمعه بیرجند: سرنوشت انسان‌ها را بصیرت رقم می‌زند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در ایام بصیرت قرار داریم و سرنوشت انسان‌ها را بصیرت رقم می‌زند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه‌شنبه در دیدار حجت الاسلام مهدی ابوطالبی مسوول طرح ولایت موسسه امام خمینی (ره) افزود: انقلاب ما، انقلاب بصیرت است و نسل اول انقلاب که با اوج فداکاری این نقش را در جهان رقم زدند، گرچه آنچه انجام دادند متعاضد به عقل و علم و وحی بود اما بیش از آن، نقش احساسات بود که آنها را به صحنه وارد می‌کرد.

وی گفت: جوان‌های حالا نسبت به جوان‌های اول انقلاب خیلی تفاوت دارند و بیشترین نقشی که در جوان‌های نسل جدید همچنین نسل آینده وجود دارد، نقش بصیرتی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عوامل بیگانه با فرهنگ زشت غربی در دوران قبل و بعد از انقلاب به دنبال ضربه زدن به هویت اسلامی ما بوده‌اند افزود: ظلم غربی‌ها تنها شامل قتل، جنایت، آواره کردن مردم و ویرانی زیرساخت‌های کشور نبود بلکه با برداشتن انسان‌های عالم، مجرب و فهمیده با ترورهای منافقانه از ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی همچنین ترورهای داعش و سایر موارد بوده است.

وی اظهار داشت: ظلم‌ها و خباثت‌های این کشورهای استکباری تلخ است ولی ثمره شیرینی خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: نسل جوان با یک منطق قوی و عزم راسخ و باور بر اینکه در مقابل این غول‌های بیابانی جز با قدرت نمی‌شود؛ چه قدرت علمی یا قدرت نظامی، قدرت اقتصادی و قدرت فرهنگی باشد.

وی افزود: ما یا باید نابود شویم و یا این مانع را از سر راه برداریم و حتی بشود مردم اروپا و آمریکا را هم از دستشان نجات داد؛ در این قضیه احساسات هست، احساسات مقدس هست اما اصلش بصیرتی براساس علم و عقل و وحی است که جوان‌های ما را به یک نوع مقابله ریشه‌ای مجهز کرده است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ما به آینده امید داریم تصریح کرد: این امید به معنای این است که شرایط مساعد کار هست، نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر مثلا در فرانسه که بیش از یک سال است مردم آن به خیابان‌ها می‌ریزند و فقط چوب و چماق می‌خورند؛ چه می‌خواهند؟ در انگلیس و آلمان و آمریکا هم همین طور است فرقی نمی‌کند تا برسد به جاهای دیگر به زبان خودشان حرف شما را می‌گویند.

وی با اشاره به اینکه سران کشورهای استکباری با شگردهای خاص خود واقعا در شیطنت گوی سبقت را از ابلیس برده‌اند گفت: تربیت تروریست از جمله داعش، النصره، طالبان و القاعده که به دست آنهاست، ظاهرش یک کار شبه نظامی است اما اهداف مختلفی هم کنار این قضیه برایشان هست که مسلمانان را می‌کشند و آواره می‌کنند و کشورها را دچار عقب ماندگی می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: آنان همواره تزشان همین بوده که البته ظاهرش این است اما باطنش یک کار تبلیغاتی تمام عیار است.

وی با بیان اینکه گسترش اسلام‌خواهی در دنیا موجب ترس و هراس اروپایی‌ها شده است گفت: آنان می‌دانند که غرب در حال فروپاشی است و به دنبال کار تبلیغاتی برای منحرف ساختن چهره واقعی اسلام در افکار عمومی هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه باید از فرصت بوجود آمده برای معرفی اسلام استفاده کنند اظهار داشت: جوانان انقلابی براساس اندیشه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این صحنه وارد شوند و حضور موثری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه طلاب به دنبال بهره‌برداری از شرایط بوجود آمده در جهان باشند گفت: در شرایط کنونی که دائما نیاز به طرح و برنامه‌هاست، حتی یک دقیقه وقت طلبه نباید خالی گذاشته شود.

وی افزود: در کنار انواع علوم پایه و علوم اصلی باید بیش از آن در بحث‌های کلامی، مناظرات، تحقیقی و تبلیغی و سیاسی طلبه را طوری ساخت که از این فرصت بتواند بهره‌برداری سریع را برای جامعه بشری داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه شهر مقدس قم مرکز اصلی جریان اسلامی است گفت: حوزه‌های علمیه و مبلغین باید طرح و برنامه تخصصی برای پاسخگویی به نیازهای فرهنگی و فکری جوامع و پشتیبانی از آنان داشته باشند.

وی ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تبریک ایام میلاد حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و روز پرستار اضافه کرد: قشر زحمتکش پزشک و پرستار با فداکاری و ایثار در این مقطع خوش درخشیدند و ان شاء الله خداوند متعال آنها را حفظ کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها