۴۰۰ مگاولت به ظرفیت شبکه برق منطقه ای  تهران اضافه شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: با بهره برداری از ۲۳ طرح برقی، امروز ۴۰۰ مگاولت به ظرفیت شبکه برق منطقه ای تهران اضافه شد.

به گزارش ایرنا، آرش کردی روز سه شنبه در سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و آیین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان های تهران و گیلان به صورت ویدئوکنفرانس اظهار داشت: امروز ۲۳ طرح با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: حوزه فعالیت شرکت برق منطقه ای تهران سه استان تهران، البرز و قم است که طرح های امروز در دو استان تهران و البرز اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران افزود:۱۵ طرح امروز با سرمایه گذاری مستقیم این شرکت و هشت طرح با ظرفیت ۴۳ مگاولت با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به به بهره برداری از دو طرح عمده در مهستان هشتگرد و چرمشهر ورامین گفت: از طرح‌های افتتاحی امروز یک طرح به پست ۶۳ کیلوولت مهستان در هشتگرد ویژه تامین برق مسکن مهر ۲۰ هزار واحد و یک نیروگاه دیجی در شهرک صنعتی چرمشهر ورامین اختصاص یافت.

کردی خاطر نشان کرد: در هفته اول مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق این شرکت ۱۵ طرح را با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد تومان و به دستور وزیر به افتتاح رساند.

به گزارش ایرنا، همزمان با سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، امروز /سه‌شنبه/ ۲۸ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۵۵۳ میلیارد تومان در دو استان تهران و گیلان با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

 از ۲۸ پروژه آماده افتتاح، ۲۵ پروژه سهم استان تهران و سه پروژه در استان گیلان است. پروژه‌های برقی استان تهران شامل سه نیروگاه پراکنده، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و ۱۵ پروژه تامین برق، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه است که هدف از اجرای این پروژه‌ها تامین برق مشترکان، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، بهبود پایداری برق و تامین برق مسکن مهر است.
پروژه آبی در این استان نیز انتقال آب از سد ماملو به صنایع پایین دست با اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال و نصب دو مخزن است که از اهداف اجرای این پروژه می‌توان به تامین سالانه ۷ میلیون مترمکعب آب مورد نیاز نیروگاه‌های شهدای پاکدشت، شاهد و شهرک صنعتی عباس‌آباد، جلوگیری از برداشت آب‌های زیرزمینی و تامین آب مورد نیاز معادن شن و ماسه مستقر در منطقه اشاره کرد.

این مرحله از پویش، بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور، قطار سازندگی دولت «تدبیر و امید» زمین‌گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

وزیر نیرو در زمان راه اندازی پویش هرهفته#الف_ب_ایران به مردم قول داده بود تاپایان سال هر هفته از پروژه های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند. در قالب این پویش مقرر است از ۲۵۰ پروژه مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری شود.

دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین‌ماه امسال آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha