مجتمع پالایشگاهی سراجه قم در بیابان زدایی مشارکت کند

قم-یرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: مجتمع پالایشگاهی سراجه در مرکز یکی از کانون های فعال گرد و غبار قرار گرفته و در راستای مسوولیت اجتماعی به کاشت گسترده گیاهان بومی و بیابان­زدایی در این منطقه اقدام و مشارکت کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی سراجه در سخنانی اظهار داشت: به خاطر وجود پسماندهای بسیار آلاینده در مجتمع پالایشگاهی سراجه، مدیریت اصولی این پسماندها و نظارت دقیق بر روند انجام آن را بسیار مهم است.

 به گفته وی، خوداظهاری زیست محیطی در این مجتمع باید به صورت فصلی انجام شده و هماهنگی های لازم با این اداره کل انجام شود.

وی بیان کرد: همکاری ها و تعاملات خوبی در هر دو مجموعه شکل گرفته است و باید برای رسیدن به سطح مطلوبی از مؤلفه های زیست محیطی گام های مؤثری برداشته شود.

وی تصریح کرد: موضوع پسماند یکی از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست بوده و دفتر مستقلی با همین عنوان در سازمان شکل گرفته است.

موسوی مشکینی خاطرنشان کرد: مدیریت پسماندها در حوزه های صنعتی، پزشکی و کشاورزی باید از سوی تولیدکننده های پسماند به صورت کاملا روشن و مشخص انجام شود.

منطقه عملیاتی سراجه قم نخستین مخزن ذخیره‌سازی گاز کشور است و به عنوان منبع استراتژیک برای تأمین گاز استانهای قم و تهران در فصل سرما به شمار می‌آید.

مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم با ظرفیت فعلی پالایشی، توان فرآورش روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب گاز را دارد.
روستای سراجه، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان قم، این روستا در شهر قنوات قرار دارد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها