آذربایجان‌غربی در توسعه آموزش‌های مهارتی ۲۵ رتبه ارتقا یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در استان گفت: این استان با اجرای طرح‌های مناسب، ۲۵ رتبه طی سال‌های اخیر در حوزه توسعه آموزش‌های مهارتی ارتقای رتبه داشته است.

محمدسلیم عباسی روز سه شنبه در بازدید از اردوی آمادگی برای حضور در مسابقات ملی مهارت در ارومیه افزود: آذربایجان غربی، پیشتر رتبه ۲۸ کشوری را در اختیار داشت و در رده های پایانی جدول استانی بود ولی امروز به رتبه سوم رسیده و در رده های بالای جدول با استان های برخوردار هم ردیف است.

وی اضافه کرد: البته ظرفیت های آذربایجان غربی در توسعه آموزش های مهارتی بسیار زیاد است که باید بیش از پیش، از این ظرفیت استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ادامه داد: این استان همواره یکی از استان های دارای نماینده در مسابقات جهانی مهارت بوده که ظرفیت های خوب استان را می رساند.

وی اظهار کرد: کشف استعدادهای حرفه ای جوانان وایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب جهت تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای بین جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از اهداف برگزاری مسابقات مهارت است که در صدد هستیم به همه آنها دست یابیم.

به گزارش ایرنا، این اردو در رشته‌های طلا و جواهرسازی، صافکاری خودرو، فناوری مد، تراش CNC، فرز CNC، و فناوری اتومبیل در آذربایجان غربی برگزار می شود.

در این بازدید، از کارآموزان نخبه مهارتی که به اردوهای تخصصی مسابقات راه یافته اند، با اهدای لوح تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها