صدور اسناد کاداستر برای ۲۳۴ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی و در جهت اجرای طرح جامع کاداستر، از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۳۴ هزار هکتار از عرصه‌های ملی و دولتی استان تهران اسناد تک برگ کاداستری صادر شده‌است.

به گزارش ایرنا، علیرضا عندلیبی روز سه شنبه در سی و هفتمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: با تعامل و همکاری دو جانبه فی مابین منابع طبیعی و ادارات ثبت و پیگیری های به عمل آمده، فقط طی دو هفته اخیر برای بیش از ۲۸ هزار هکتار از عرصه‌های ملی استان تهران اسناد تک برگ اخذ شده است.

وی اظهار داشت: با احتساب این میزان اسناد تک برگ اخذ شده، کل اسنادی که در قالب تک برگی برای اراضی ملی و دولتی استان صادر شده به ۲۳۴ هزار هکتار رسید.

سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به برخی مزایای اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی اشاره کرد و گفت: با صدور اسناد مالکیت کاداستری در قالب این طرح که از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است، علاوه بر پاسخگوئی سریع به مراجعان و برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، از وقوع پدیده زمین خواری، جعل اسناد و سوء استفاده های احتمالی از این اراضی جلوگیری می شود.

به گفته وی، در این جلسه ۲۲ هزار هکتار از پلاک‌های ثبتی مربوط به شهرستان‌های ری، شمیرانات، پردیس و دماوند مورد بررسی قرار گرفت و موانع پیش روی صدور اسناد تک برگ این اراضی نیز برطرف شد.

به گزارش ایرنا، استان تهران دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها