۸۲ درصد از جمعیت خلخال غربالگری کرونا شدند

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: ۸۲ درصد از مجموع جمعیت این شهرستان زیرپوشش طرح غربالگری کرونای شهید سلیمانی بسیج قرار گرفتند.

سرهنگ جهانبخش عطایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در طرح بیماریابی ،کنترل ، آموزش و درمان بیماران کرونایی بیش از ۶۶ هزار نفر از مجموع جمعیت ۸۵ هزار نفری خلخال مشارکت کردند.

وی گفت: نتیجه تلاش تیم‌های بسیج مجری طرح غربالگری کرونا در خلخال شناسایی و معرفی ۲ هزار و ۴۱۲ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا و یا مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به دانشکده علوم پزشکی این شهرستان بود که نتیجه آزمایش کرونای ۲۴۱ نفر مثبت و هزار و ۵۷۱ نفر منفی بود که ۵۴۸ نفراز افراد مشکوک تحت قرنطینه خانگی قرار گرفتند و ۱۲۷ بیمار نیز با نتیجه آزمایش مثبت در بیمارستان بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

سرهنگ عطایی اظهارکرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا سلامتی افراد نیازمند مالی را به لحاظ سوء‌تغذیه بیش از سایر اقشار مختلف اجتماعی تهدید می‌کند،تامین نیازهای غذایی ،مالی و لوازم بهداشتی خانوارهای کم‌بضاعت در دستور کار بسیج قرار گرفته است.

وی گفت: تاکنون چهار مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه در خلخال از طریق بسیج و با استفاده از کمک‌های خیرین برگزار و بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی و پنج هزار بسته موادبهداشتی و ضدعفونی کننده توزیع شد.

فرمانده سپاه خلخال تشریح کرد: هزار و ۵۰۰ بسته غذایی و معیشتی نیز برای توزیع در بین خانوارهای نیازمند آماده شده و در مناسبت‌های مختلف توزیع خواهد شد.

وی افزود: برای تحقق پیشنهاد استاندار اردبیل مبنی بر ترویج فرهنگ ورزش در خانه با استفاده از ظرفیت بسیج به عنوان یک نیروی مردمی تلاش می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha