۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84157705
۰ نفر

برچسب‌ها

شرکت صهیونیستی برخی مناطق فلسطین را به قطع آب تهدید کرد

تهران- ایرنا- یک شرکت آب رژیم صهیونیستی تهدید کرد که آب آشامیدنی تعدادی از محله های فلسطینی در قدس اشغالی را قطع می‌کند.

به گزاشر روز سه شنبه ایرنا ، سایت صهیونیستی «آی ۲۴» نوشت ؛ شرکت آب و فاضلاب «جیحون» که در قدس اشغالی فعالیت می کند، روز دوشنبه تاکید کرد که قصد دارد در صورت عدم امضای توافق نامه جدید با وزارت دارایی و سازمان آب در پایان سال جاری ، تأمین آب محلات فلسطینی پشت دیوار نژادپرستانه حائل در شرق بیت المقدس را متوقف کند.  

«آفی بالشنیکوف» رئیس هیأت مدیره این شرکت در نامه ای به رئیس شورای امنیت ملی و مسئول شهرداری قدس که تحت کنترل رژیم اشغالگر و مقامات ارشد وزارت دارایی قرار دارد، اظهار داشت که وزارت دارایی از امضای توافق نامه جدید که شامل بودجه مورد نیاز برای آبرسانی به محله های پشت دیوار قدس است ، جلوگیری می کند.

وی خواستار جبران خسارت مالی وارده به این شرکت به دلیل آنچه عدم جبران هزینه های مصرف فعلی آب در آن محله ها خواند ، شد.

این سایت صهیونیستی همچنین نوشت که  برخی از محله های بیت المقدس در پشت دیوار حائل به دلیل توافق نامه های امضا شده بین آژانس امداد و کار سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی «انروا» و اردن با اسرائیل، هزینه آب را پرداخت نمی کنند.

تقریباً یک سوم جمعیت عربی در شهر بیت المقدس در محله هایی در پشت دیوار حائل زندگی می کنند که تحت مسئولیت شهرداری نیروهای اشغالگر قدس هستند.

این در حالی است که یک بحران سیاسی در ائتلاف دولت اسرائیل بین حزب "لیکود" به سرپرستی بنیامین نتانیاهو و حزب "آبی - سفید" به سرپرستی بنی گانتس به دلیل عدم تصویب طرح بودجه سال ۲۰۲۰  شدت گرفته است و به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، عدم توافق بین نتانیاهو و بنی گانتس نیمه شب سه شنبه کنست را به صورت خودکار منحل خواهد کرد و بار دیگر انتخابات پارلمانی احتمالا در تاریخ ۲۳ مارس سال آینده میلادی (۳ فروردین ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

آخرین دور انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی اسفند ماه سال ۹۸ برگزار شد که در نهایت با کشمکش های فراوان به ائتلاف بین احزاب رقیب لیکود و آبی سفید منجر گردید. ناظران از ابتدای شکل گیری کابینه با حضور این دو حزب پیش بینی می کردند که این کابینه مدت زیادی دوام نخواهد داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار جهان