بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومان ۱۱ هزار شغل ایجاد کرد

بوشهر - ایرنا - معاون اقتصادی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: بنیاد برکت امسال با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومان در ۸۰ بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی برای ۱۱ هزار نفر اشتغال‌زایی کرد.

هادی جوهری روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح توسعه شرکت "لازک" با مشارکت بنیاد برکت در بندر دیر استان بوشهر افزود: این بنیاد از ابتدای فعالیت تاکنون ۷۴۲ واحد تولیدی را با سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و ۲۱۱ هزار اشتغال‌زایی تحت پوشش حمایت قرارداده است.

وی اضافه کرد: بنیاد برکت از ۱۲ واحد بسته‌بندی ماهی و میگو  با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی یکهزار و ۷۰۰ نفر در استان بوشهر حمایت کرده‌است.

 معاون اقتصادی بنیاد برکت اظهارداشت: همچنین این بنیاد در سال جاری نیز اجرای یکهزار و ۴۰۰ طرح خرد مشاغل خانگی با پنج هزار نفر اشتغال‌زایی را در استان بوشهر در دستور کار دارد که تاکنون ۳۰۰ طرح اجرا شده‌است و بقیه تا پایان سال اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرکت لازک بندر دیر که با حمایت بنیاد برکت احداث شده امسال در این شرایط حساس ۱۰ هزارتن انواع محصولات دریایی ماهی و میگو بسته‌بندی و به خارج کشور صادر کرده‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: محرومیت زدایی یکی از محورهای اصلی انقلاب اسلامی و  بنیاد برکت از نهادهای فعال در محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در کشور است که کارهای بسیار خلاقانه در اشتغال و مشارکت در بنگاه‌ها و شرکت‌ها داشته است.

سعید زرین فر افزود: هدف‌گذاری و سیاست مسئولان، رونق تولید و ایجاد سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید است.

وی گفت: استان بوشهر در کنار ظرفیت نفت، گاز، خرما و معادن و کشاورزی، اراضی زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش دریا و شیلات دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرماندار دیر گفت:  بنیاد برکت در تکمیل طرح های اقتصادی و اشتغال زایی نقش آفرین است.

کریم علی حسنی افزود: بندر دیر آمادگی کامل دارد که در بخش های دریایی، کشاورزی، معادن، بوم‌گردی، گردشگری با بنیاد برکت مشارکت داشته باشد.

مدیر عامل شرکت لازک بندر دیر گفت: این شرکت با ظرفیت بسته بندی و فرآوری ۵۰۰ تن آبزی با حمایت ستاد فرمان امام در سال ۹۵ آغاز به کار کرد که توانست در این مدت ۲۰۰ نفر نیرو جذب کند.

میر صفی الله حسینی افزود: این شرکت در امر صادرات محصولات دریایی به کشورهای جنوب شرقی آسیا، بلژیک و کشورهای عربی فعالیت دارد که با برنامه ریزی هدفمند و اصولی به عنوان کارآفرین نمونه استان بوشهر انتخاب شد.
حسینی ادامه داد: ستاد فرمان حضرت امام از لحاظ فکری و مالی در امر کمک به مناطق محروم و اشتغال زایی پایدار و صادرات غیرنفتی کمک‌های خوب و ارزشمندی دارد.

وی گفت: با بهره‌برداری از طرح توسعه این شرکت میزان اشتغال زایی آن تا مرز ۷۰۰ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها