معاون استاندار قم: حمل و نقل کالا با وجود تحریم افزایش یافته است

قم-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: طی یکسال گذشته فعالیت ناوگان عمومی حمل و نقل و مسافر تا ۸۰ درصد کاهش یافته است اما در این مدت به رغم تحریم حمل و نقل کالا در مقاطعی روند افزایشی پیدا کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم، محسن بهشتی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، افزود: افزایش حمل و نقل کالا نشان از زنده بودن چرخ تولید در کشور است.

وی ادامه داد: با وجود کاهش منابع درآمدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به دلیل تحریم، اما اقدامات زیادی در امر نگهداری، ارتقا و تامین ایمنی راهها درحال اجرا است.

بهشتی اضافه کرد: اجرای ماموریت های تعریف شده در شرایط کرونایی فراتر از انجام وظایف اداری است و به نوعی ایثار و از جان گذشتگی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: مردم به پشتوانه حضور و فعالیت این پلیس راه و نیروهای حمل و نقل جاده ای در امر تامین ایمنی راهها سفرهای مطلوب و کم خطری را انجام می دهند.

به باور معاون عمرانی استانداری قم انفکاک معاونت راهداری از ادارات کل راه وشهرسازی ‌و الحاق آن به ادارات کل حمل ونقل پایانه ها امری مطلوب و سنجیده است.

بهشتی افزود: با وجود اینکه در ابتدای هر انتقالی مشکلاتی وجود دارد اما با عبور از دوران تحریم شاهد اثرات مثبت تشکیل ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهیم بود.

مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای قم نیز در این مراسم، اظهار کرد: ۱۴۰ تن از عوامل راهدار با بهره مندی از ۱۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری، آماده اجرای موفق طرح راهداری زمستانی درسطح محورهای برونشهری استان هستند.

محمد حسن کلهری افزود: در طرح زمستانه ۹ راهدارخانه تجهیز و بالغ بر ۲۵ هزار تن مخلوط ماسه ونمک در ذخیره سازی شده است.

در بخشی از این مراسم، از برگزیدگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

از ۲۶ آذر تا اول دی‌ماه به‌عنوان هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری نام‌گذاری شده‌است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها