۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84157692
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار: ساخت متروی کرج شتاب می گیرد

کرج - ایرنا - شهردار کرج با اشاره به ضرورت تکمیل بخشی از خط ۲ قطار شهری کرج اعلام کرد که از هفته آینده ساخت متروی کرج برای بهره برداری به موقع شتاب می گیرد.

علی کمالی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت: تامین ۹۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق تهاتر برای تزریق به پروژه خط ۲ قطار شهری کرج محقق شده ؛ اما به اعتبارات بیشتری نیاز داریم .

وی ادامه داد: از هفته آینده باید هر هفته بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ متر ریل گذاری در قطعه یک خط ۲ متروی کرج انجام شود تا بتوان این پروژه را در زمان مقرر به بهره برداری رساند.

کمالی زاده گفت : قرار است حد فاصل ایستگاه گلشهر تا ایستگاه طالقانی به عنوان قطعه یک خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۶.۵ کیلومتر آماده سازی شود.

شهردار کرج بیان داشت:  با افزایش حجم عملیات اجرایی در بخش های مختلف  پروژه، در زمان حاضر ظرفیت بالایی از نیروی انسانی و ماشین‌آلات در حال فعالیت هستند تا بر اساس برنامه زمان‌بندی ، پروژه پیش برود.

به گفته وی ، تکمیل تجهیزات رفاهی مانند پله‌برقی و آسانسور در برخی ایستگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه از سال ۱۳۸۵ عملیات اجرایی آن آغاز شده که تاکنون ۱۵ کیلومتر از تونل آن بین دانشگاه خوارزمی در غرب و ایستگاه شهید سلطانی در جنوب شرقی کرج حفاری شده است.

قرار است که ۶.۵ کیلومتر از این خط تا پایان امسال به عنوان قطعه یک خط ۲ قطار شهری کرج  افتتاح شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها