هدف جشنواره الگوهای بهتر شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی و معلمان است

تهران- ایرنا- مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره الگوهای برتر تدریس «تفکر و سبک زندگی» مشخص‌کننده جایگاه معاونت پرورشی در تحققِ بخشِ مهمی از سند تحول بنیادین است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مسعود شکوهی در وبینار اختتامیه سال گذشته و افتتاحیه امسال جشنواره الگوهای برتر تدریس درس «تفکر و سبک زندگی» افزود: درس تفکر و سبک زندگی از دروس مهم تحقق سند تحول است و جشنواره الگوهای برتر تدریس به دنبال چند هدف مشخص است.

وی ادامه داد: یکی از این اهداف ارتقای شیوه‌های تدریس معلمان و مشاوران و دبیران این درس و اصلاح نگرش‌های رایج و سنتی موجود در شیوه‌های تدریس همکارانمان است.

مدیرکل امور تربیتی آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان مستعدی هستند که به دلیل نامناسب بودن شیوه تدریس معلم، موفق به بروز استعدادهای خود نشده اند. یعنی معلم نتوانسته است فرصت شکوفایی این استعداد را فراهم کند. هر دانش‌آموز شیوه خاصی برای یادگیری دارد که معلمان باید آن را شناسایی کنند.

شکوهی اظهار داشت: هدف دیگر مستند کردن مکتوباتی است که در این جشنواره به اشتراک گذاشته می‌شود. از همکارانمان در استان یزد می‌خواهم درخصوص مستندسازی این تجارب تلاش کنند تا سایر همکارانی که نتوانستند جشنواره را دنبال کنند از نتایج شیوه‌های فنی و مهارتی روش‌ها استفاده کنند.

مدیرکل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت‌ دربرابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از شناسایی روش‌های نوین در یاددهی و یادگیری این درس و تعمیم دادن آن به سایر بخش‌ها در آموزش و پرورش به عنوان یکی از اهداف دیگر جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی یاد کرد.

وی گفت: این جشنواره همچنین به کشف استعدادهای همکاران معلم نیز کمک می‌کند. هر روش تدریس کوله باری از علم و تجربه است که باید در اختیار دیگر همکاران گذاشته شود.

شکوهی با تشکر از همکاران حود در استان‌ها برای برگزاری جشنواره و معرفی نیروهای خلاق تصریح کرد: لازم است استان‌ها تقدیر از همکاران منتخب جشنواره را در برنامه خود قرار دهند تا افرادی که در مراحل استانی و منطقه ای شرکت کردند به نحو ویژه تقدیر شوند.

وی در پایان تاکید کرد: این جشنواره به نوعی هویت معاونت پرورشی است که می‌تواند جایگاه ما را در تحققِ بخشِ مهمی از سند تحول بنیادین مشخص کند. امید است معاونت پرورشی ورودی عالمانه و آگاهانه به آن داشته باشد.

به گزارش ایرنا، جشنواره الگوهای برتر تدریس با هدف ارتقای کیفی شیوه‌های تدریس دبیران درس تفکر و سبک زندگی و نیز ایجاد فرصت مناسب برای کشف و شکوفایی استعدادهای دبیران با تکیه بر استفاده از روش‌های تدریس فعال و موثر هر سال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش