توسعه آینده‌نگر بدون پژوهش کاربردی ممکن نیست

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: توسعه‌ای که منطقی، متوازن و آینده‌نگر باشد، بدون پشتوانه پژوهش کاربردی ممکن نمی‌شود.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران استان با بیان اینکه پژوهش موتور محرکه توسعه و پیشرفت هر جامعه است، افزود: مصداق عینی این موضوع را می توان در هر جایی در دنیا و کشور مشاهده کرد.

وی خاطرنشان کرد: بدون پشتوانه پژوهش کاربردی، توسعه در هر زمینه ای به ویژه در حوزه تولید، کیفیت، تصمیم سازی و تصمیم گیری شکل نمی گیرد.

حقیقی با بیان اینکه شعار و تملق گویی در پژوهش جایی ندارد، اظهار داشت: برای استمرار پژوهش باید عوامل سخت افزاری و نرم افزاری و نیز عوامل انسانی بدون شعار در کنار هم قرار گیرند.

استاندار زنجان با بیان اینکه تصمیمی که پشتوانه پژوهشی نداشته باشد، آینده ای ندارد، گفت: اگر می خواهیم در جهش تولید نیز موفق باشیم باید پژوهش قوی و کاربردی را دستور کار داشته باشیم.

حقیقی با بیان اینکه یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید بر علم و پژوهش است، اظهار داشت: برای اینکه گفتمان پژوهش را در جامعه نهادینه کنیم لازم است با تشریح اهمیت و نقش مهم آن، سهم پژوهش را در توسعه مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه ریشه پژوهش و تربیت پژوهشگران در مدارس است، افزود: آموزش ها نباید همه اش کتاب محور باشد بلکه باید برای دانش مبتنی بر پژوهش، مدارس قوی داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها