وزیر ورزش ژاپن: بی صبرانه مشتاق پذیرایی از ورزشکاران ایرانی هستیم

پکن - ایرنا- «هاگیودا» وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ و علوم و فناوری ژاپن در نشست مجازی امضای تفاهم ‌نامه همکاری‌ با وزارت ورزش ایران گفت: ژاپنی ها بی صبرانه مشتاق پذیرایی از ورزشکاران ایرانی در بازیهای المپیک و پارا المپیک توکیو در تابستان سال ۲۰۲۱ هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، این تفاهم نامه امروز سه شنبه در نشستی مجازی و با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایرانو هاگیودا همتای ژاپنی او و با هدف تقویت و تحکیم دوستی و گسترش و توسعه هرچه بیشتر همکاری های وزرشی میان دو کشور امضا شد.

در این تفاهم نامه آمده است که طرفین به ارتقای همکاری  در تمامی امور ورزشی متعهد خواهند بود و به یکدیگر در توسعه و بهبود همکاری ها در زمینه ورزش بر مبنای منافع مشترک مساعدت خواهند کرد.

مراسم امضای این سند که با حضور سفرای دو کشور در تهران و توکیو همراه بود با ابتکار ایران و به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ و علوم و فناوری ژاپن با ابراز اطمینان از برگزاری مسابقات المپیک و پارا المپیک در تابستان ۲۰۲۱ گفت که در ملاقات «توماس باخ» رییس بین المللی کمیته المپیک و نخست وزیر ژاپن که ماه گذشته میلادی برگزار شد دو طرف در مورد برگزاری قطعی و همراه با امنیت و آسایش این رقابت ها به تفاهم رسیدند.

مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان این رقابت به تابستان ۲۰۲۱ موکول شد.

هاگیودا در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران و ژاپن از دیرباز از طریق جاده ابریشم پیوند فرهنگی عمیقی  داشته اند ، افزود: در سال های اخیر تعاملات بین ایران و ژاپن در سطوح بالا و به صورت مستمر و فعالانه انجام شده است.

وی با بیان اینکه ایران و ژاپن سال گذشته نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک را جشن گرفتند، اظهارداشت که مایه خرسندی است  همکاری دو کشور در زمینه های مختلف از جمله ورزش، بیش از پیش توسعه و گسترش یافته و امیدواریم همچنان ادامه یابد.

وزیر آموزش، ورزش، فرهنگ، علوم و فناوری ژاپن ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه به دو کشور برای برداشتن گام هایی بزرگتر به منظور افزایش تعاملات و توسعه همکاری های دو جانبه درعرصه های مختلف ورزشی کمک کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =