۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 84157675
۰ نفر

برچسب‌ها

رویارویی سوئد با یکی از بزرگترین حملات هکری

تهران- ایرنا- رسانه‌های سوئد از رویارویی سیستم های چندین شرکت این کشور با یکی از بزرگترین حملات هکری خبر دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از تارنمای سوئدی شبکه "اس وی تی" گزارش داد که شماری از شرکت های مهم سوئد با حملات هکری مواجه شدند که یکی از بزرگترین حملات هکری تاریخ این کشور محسوب می شود.

گزارش شده است که عملیات مربوط به این حملات هکری از چند ماه پیش آغاز شده بود.

 شبکه اس وی تی سوئد گزارش داد که هنوز حجم دقیق اطلاعات طبقه‌بندی و سری دزدیده شده طی این حمله هکری مشخص نیست.

در همین حال آژانس حوادث غیرمترقبه سوئد این حمله هکری را بسیار جدی توصیف کرد و از شرکت های این کشور با پلتفرم نرم افزاری مشابهی که در آمریکا استفاده شده و پیشتر هدف حمله هکری قرار گرفته، خواست فورا تدابیر لازم را اتخاذ کنند و کُدهای آلوده را از سیستم هایشان خارج کنند.

پیتر یونگارد کارشناس مسائل امنیت سایبری در این زمینه گقت: هکرها احتمالا توانسته‌اند به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کنند.

یکی از شرکت های سوئدی که هدف این حمله هکری قرار گرفته، "شرکت فضایی سوئد" است که اطلاعات ماهواره ای بسیار حساسی در اختیار داشته است. "اسرینج" یکی از بزرگترین ایستگاههای زمینی در شهر "کارانا" اطلاعات ماهواره ها را در فضا دریافت می کرده و در اختیار داشته است.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا اطلاعات فضایی و ماهواره ای در سوئد توسط هکرها ربوده شده یا خیر.

استفان گوستافسون رئیس بخش امنیت راهبردی شرکت فضایی سوئد گفت: این یک حمله هکری بسیار پیشرفته بوده که برعکس آن چیزی است که ما قبلا دیده‌ایم.

شرکت های سوئدی در حالی با حمله هکری روبرو شده اند که اخیرا رسانه های جهان از حمله هکری گسترده به سیستم چند نهاد مهم آمریکا خبر داده اند.

خبر هک گسترده نهادهای آمریکایی، چند روز پیش پس از دسترسی هکرها به نرم‌افزار «سولار ویندز» SolarWinds (یک شرکت آمریکایی سازنده نرم‌افزار) از ماه مارس (اسفند ۹۸) منتشر شد. آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیت (CISA) تحت وزارت امنیت داخلی نیز هشدار داد که این حمله سایبری "خطری جدی" برای دولت آمریکا است.

قانونگذاران آمریکایی و کارشناسان امنیت سایبری با اشاره به پیچیدگی و فنون به کار رفته، روسیه را مقصر اصلی این حمله معرفی کرده‌اند،اما روسیه این اتهامات را رد می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار جهان