اعضای باند ۱۴ نفره کلاهبرداران واتساپی در البرز دستگیر شدند

کرج - ایرنا - سرپرست پلیس ‌فتا البرز از شناسایی و انهدام اعضای ۱۴ نفره اعضای باند کلاهبرداران حرفه ای که از طریق واتساپ با سوژه های خود تماس گرفته و با ترفند برنده شدن در قرعه کشی از آنان کلاهبرداری می کردند در این استان خبر داد.

سرهنگ رسول جلیلیان روز سه شنبه درگفت و گو  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی براینکه شخصی ناشناس  ازطریق واتساپ تماس گرفته و با این عنوان که شماره تلفن شما به علت خوش حسابی در قرعه کشی شرکت همراه اول برنده ۹ میلیون تومان جایزه شده‌ است،  با سخنان فریبنده اطلاعات سه حساب بانکی آن ها را برای واریز جایزه  دریافت و در ادامه موجودی آن ها را خالی کرده است.
وی اضافه کرد: رسیدگی به پرونده و شناسایی تماس گیرنده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت  و با بررسی‌های تخصصی، مشخص شد متهمان این پرونده  به صورت باندی و از طریق واتساپ با شکات تماس گرفته و برای جلب اعتماد شهروندان، از آرم سازمان صدا و سیما به عنوان تصویر پروفایل خود استفاده کرده و شهروندان نیز پس از مشاهده آرم صدا و سیما به این افراد اعتماد کرده اند .
 جلیلیان گفت: کلاهبرداران پس از فریب  دادن مالباختگان در سراسر کشور و گرفتن اطلاعات بانکی اقدام به خالی کردن حساب آن ها کرده و سپس وجوه واریزی را از طریق دستگاه پوز فروشگاه ها صرف خرید کالا، کارت هدیه و خرید سکه کرده اند.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات گسترده پلیسی یکی از  متهمان را در یکی از باغ ویلاهای کرج شناسایی و طی یک اقدام غافلگیرانه وی را دستگیر کردند که  در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و تعدادی کارت بانکی به اسم افراد مختلف کشف شد.
جلیلیان خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با همدستی ۱۳ نفر دیگر اعتراف کرد و اذعان داشت که ۱۲ نفر از آنان عهده دار افتتاح حساب و به عنوان رابط و نقد کننده وجوه واریزی بودند و ۲ نفر دیگر نیز با عنوان سرکرده باند فعالیت می کردند که با اقدامات پلیسی سایر اعضای این باند نیز شناسایی و در چندین مرحله دستگیر شدند .
سرپرست پلیس فتا البرز یادآور شد : متهمان با این روش  اقدام به بیش از یک  میلیارد تومان کلاهبرداری از مالباختگان کرده اند که تا کنون ۵۰ نفر مالباخته  شناسایی شده اند.

جلیلیان از مردم خواست،  چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای طرح شکایت خود به پلیس فتا استان البرز واقع در میدان طالقانی کرج جنب پزشکی قانونی مراجعه کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها