چگینی: امسال نیز با تکواندوکاران جوان درپی موفقیت هستیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه لوازم خانگی کن، گفت: امسال نیز با استفاده از نفرات جوان و سرمایه‌های باشگاه درپی کسب موفقیت در لیگ تکواندو هستیم.

«کیومرث چگینی» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری مسابقات فصل جاری لیگ برتر تکواندو به صورت گروهی و متمرکز، اظهار داشت: بعد از کش و قوس‌های فراوان و نگرانی‌هایی که در خصوص نوع برگزاری و شیوه انجام مسابقات داشتیم و رعایت پرتکول‌های بهداشتی برای باشگاه ما بسیار مهم بود، خوشبختانه با برگزاری جلسات، دغدغه‌ها برطرف شد.

وی افزود: وارد دهمین ماه سال شده‌ایم و زمانی کوتاهی برای برگزاری مسابقات است. با جلسه‌ای که دو هفته قبل در فدراسیون برگزار شد، مقررگردید مسابقات به صورت گروهی و متمرکز برگزار شود که در مدت زمان کوتاه و متفاوت از سال‌های گذشته است.

چگینی گفت: مسابقات کسب سهمیه المپیک در بخش زنان در پیش‌روی فدراسیون است و پیکارهای قهرمانی آسیا هم اوایل سال آینده برگزار می‌شود و به‌دلیل اینکه ملی‌پوشان مدت زیادی از میادین دور بوده‌اند، طبیعی است با برنامه‌ریزی به سمتی برویم تا از حداقل زمان بتوانیم بیشترین استفاده را ببریم.

وی در خصوص فعالیت اندک تیمش در نقل و انتقالات، توضیح داد: طی این سالها نشان داده‌ایم که چندان وارد فضای نقل و انتقالات نمی‌شویم. در هر دو بخش دختران و پسران نگاه سازنده داریم و سعی کردیم از نیروهای پروش یافته و استعدادهای باشگاه خودمان استفاده کنیم. جسارت کادرفنی ما که به جوانان اعتماد می‌کند ارزش زیادی دارد و می‌خواهیم با داشته‌های خودمان وارد لیگ شویم.

مدیرعامل باشگاه کن ادامه داد: قطعا سقف قرارداد ما به تیم‌هایی که امسال شرایط بودجه‌ای خوبی دارند، نمی‌رسد. باید از هوگوپوشان و کادر فنی صمیمانه تشکر کنم که به باشگاه کمک می‌کنند و نگاه مالی ندارند. تکواندوکاران تیم ما دور از هیاهو و با آرامش، توان خود را بروز می‌دهند تا در عرصه ملی جایگاه خوبی داشته باشند.

وی در خصوص برخی انتقادات در خصوص حضور مربیان ملی در مسابقات باشگاهی، عنوان کرد: به این موضوع از چند منظر نگاه کرد. قالب مربیان ملی ما قراردادهای مقطعی با فدراسیون دارند. به طور مثال سرمربی تیم نونهالان هر دو سال که تیمش مسابقات دارد، یک قرارداد کوتاه می‌بینند. اگر ساختار ورزش ما بتواند فدراسیون‌ها را آنقدر ساپورت کند که مربی در قالب تیم ملی، قرارداد بلند مدت امضا کند دیگر نیازی به حضور در باشگاه‌ها ندارد و زمانی که اردو نیست هم می‌تواند دوره‌های آموزشی در استان‌ها برگزار کند، اما وقتی این شرایط فراهم نیست چه ایرادی دارد آنان با باشگاه‌ها همکاری کنند. ضمن اینکه قرارداد مربیان تکواندو، یک بیستم دیگر رشته‌ها هم نیست.

وی در پایان گفت: امیدوارم امسال نیز بتوانیم دِین خود را به تکواندو ادا کنیم و قول می‌دهم در بخش دختران و پسران از عنوان خودمان دفاع کنیم و پدیده‌های جدید را به تیم‌های ملی معرفی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار ورزش