روزانه بیش از ۱۰۰ تست کرونا در کردستان گرفته می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان گفت: روزانه بیش از ۱۰۰ تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی از مردم محلات مختلف این استان گرفته می‌شود که حدود ۱۰ درصد آنها مثبت است.

دکتر محسن رمضان‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گروه‌های چهارگانه‌ای تشکیل شده که شامل ۴۰۰ گروه رصد و شناسایی، ۱۲۱ تیم مراقبتی پزشک و پرستار، ۱۴۰ تیم نظارتی و ۳۴۰ تیم حمایتی در سطح استان در قالب طرح شهید سلیمانی فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: پزشکان و پرستاران در تیم‌های مراقبتی کار تست و بررسی‌های ابتدایی را انجام می‌دهند، گروه‌های نظارتی به بررسی عملکرد کسبه و بازار می‌پردازند و کار گروه‌های حمایتی هم کمک به نیازمندان و تامین بسته‌های معیشتی است.

رمضان‌زاده با بیان اینکه‌ ۱۰ هزار تست سریع در استان تقسیم شده است و در تمام مراکز موجود است، افزود: بنابراین است که تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده این طرح ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه گروه رصد و شناسایی در ۸۰ پایگاه بسیج در شهر سنندج در قالب این طرح فعالیت می‌کنند، یادآور شد: گروه رصد یا سفیران سلامت می‌توانند افراد مشکوک را شناسایی و معرفی کنند و مردم هم می‌توانند با تماس با ۴۰۳۰، ثبت نام در پایگاه سلامت و از راه برنامه سیب اطلاع دهند تا تیم‌ها با حضور در منزل از آنها تست بگیرند.

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان تاکید کرد: اگر تیم‌ها مشاهده کنند که خانواده‌ای از توان مالی مناسب برخوردار نیست بسته‌های حمایتی و حتی غذای گرم برای آنها تهیه می‌کنند تا در مدت قرنطینه نیازی به خروج آنها از منزل نباشد.

وی گفت: با اجرای این طرح و قرنطینه مبتلایان در منزل بار بیمارستان‌ها کم شده و از حضور این افراد و گسترش ویروس توسط آنها جلوگیری شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر سه‌شنبه، ۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شده و چهار بیمار هم جان باختند. ۱۷۲‌ بیمار مشکوک به کرونا در کردستان بستری شدند و بیشترین شمار مبتلایان با ۹۲ مورد مربوط به سنندج است.

هم اکنون ۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون یک هزار و ۱۹ نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها