تسهیلات رونق تولید به ۳۱۰ پرونده در استان سمنان پرداخت شد

ایرنا- سمنان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۳۱۰ مورد تسهیلات رونق تولید سال ۹۹ تا کنون پرداخت شده که ۶۱ پرونده مربوط به حوزه صنعت و ۲۴۹ پرونده مربوط به بخش کشاورزی است.

به گزارش ایرنا، علی تشنه‌دل روز سه‌شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام( ره) استانداری ابراز داشت: تا کنون ۵۱۱ پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید سال ۹۹ در بخش های صنعت و کشاورزی، به رقم ۱۷ هزار و ۳۸۸ میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شد.

وی افزود: مبلغ این تسهیلات، نسبت به نشست گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، حدود ۶ میلیارد ریال افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در مجموع هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از ابتدای سال پرداخته شد که نسبت به نشست گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش داشت.

تشنه‌دل گفت: هفت هزار و ۸۰۰ ریال مجموع پرداختی در بخش صنعت و ۴۴۸ میلیارد ریال نیز پرداختی مربوط به بخش کشاورزی استان سمنان بود.

وی ادامه داد: مجموع پرداخت تسهیلات، ۴۳ فقره به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نسبت به نشست گذشته افزایش داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: تعداد ۲۰۱ طرح به مبلغ ۹ هزار میلیارد ریال در شبکه بانکی باقی مانده است.

تولیدکنندگان به بازپرداخت تسهیلات توجه کنند

معاون هماهنگی امور اقصادی استاندار سمنان نیز در این نشست ابراز داشت: در مصوبه‌های جلسه هم باید مشکلات واحدهای تولیدی در شرایط کرونا  و هم دغدغه بانک‌ها در خصوص دریافت مطالباتشان مورد توجه قرار بگیرد.

علیرضا شریفی‌نژاد ادامه داد: از این رو، واحدهای تولیدی که بدون عذر موجه و بعد از زمان طولانی نسبت به پرداخت بدهی خود به بانک‌ها اقدام نکنند، درخواست آن‌ها در نشست‌های آتی کارگروه مورد بررسی قرار نمی گیرد و اقدام‌های قانونی بانک مورد تصویب قرار می‌گیرد.

وی افزود: از لحاظ تعداد، به حدود ۶۰ درصد از پرونده‌ها تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقصادی استاندار سمنان با اشاره به اینکه روند پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۹ در این استان پیشرفت خوبی داشته است گفت: از لحاظ مبلغ، ۵۲ درصد از تسهیلات در شبکه بانک‌ها باقی مانده و لازم است تا پایان سال با جدیت بیشتری پیگیری و پرداخت شود.

شریفی‌نژاد بیان کرد: توسعه زمین‌های صنعتی در غرب استان سمنان با همکاری کارگروه تسهیل و رفع موانع اشتغال و  شرکت شهرک‌های صنعتی استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقصادی استاندار سمنان افزود: پیشنهاد بخشودگی جرایم مربوط به دیرکرد بازپرداخت تسهیلات اشتغال واحدهای آسیب دیده از کرونا، از استانداری سمنان به مسئولان کشوری ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها