تردد موتورسیکلت در مسیرهای دوچرخه سواری قزوین ممنوع است

قزوین- ایرنا- مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: به منظور تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران، عبور هرگونه موتورسیکلت در مسیرهای دوچرخه ممنوع است.

به گزارش ایرنا، سعید جهانگیری روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران در مسیرهای دوچرخه احداث شده در سطح شهر بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: در این راستا با استفاده از تجهیزات ترافیکی مانند جداکننده فلزی و استوانه ایمنی و خط کشی مسیرهای دوچرخه را از مسیر حرکت خودروها و موتورسیکلت‌ها تفکیک کرده ایم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در حال حاضر تمام مسیرهای دوچرخه احداث شده در سطح شهر با استفاده از روش‌های مختلف ایمن سازی شده است.

جهانگیری ادامه داد: ورود موتورسیکلت‌ها به مسیرهای دوچرخه می‌تواند ایمنی تردد دوچرخه سواران را مختل کرده و حتی خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس با همکاری پلیس دوچرخه سوار و نصب بنرهای آموزشی در مسیرهای دوچرخه سطح شهر ، ممنوعیت ورود موتورسیکلت به مسیرهای دوچرخه را به شهروندان هشدار می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین یادآور شد: شهروندان موتورسیکلت سوار هم باید ضمن رعایت قوانین تردد در معابر شهری از ورود به مسیرهای دوچرخه خودداری کنند تا سلامت آن‌ها و دوچرخه سواران حفظ شود.

هم اکنون قزوین دارای ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها