۹۶ مددجوی بهزیستی بروجرد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند

بروجرد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی بروجرد گفت: ۹۶ مددجوی تحت پوشش این نهاد در سال جاری برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

کرم رضا پیردایه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۵۳ نفر با تکمیل مدارک خود وام ۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد را دریافت کردند.

وی اظهار داشت: مددجویان معرفی شده به بانک برای دریافت وام اشتغالزایی، معلولان، زنان سرپرست خانوار و بهبود یافتگان تحت پوشش بهزیستی بروجرد می باشند.

رییس اداره بهزیستی بروجرد بیان کرد: وام ها در راستای اشتغالزایی در شهر برای ایجاد کسب و کار با ارائه جواز کسب و در روستا برای دامداری و کشاورزی پرداخت شده است.

پیردایه با اشاره به اینکه هفت هزار معلول تحت پوشش بهزیستی بروجرد می باشد، اضافه کرد: این تعداد دارای معلولیت‌های مختلف جسمی، حرکتی، ذهنی، روانی، بینایی و شنوایی بوده و توسط حوزه توانبخشی این اداره مورد حمایت قرار می‌گیرند. 

به گفته وی، معلولان تحت پوشش از لوازم کمک توانبخشی از جمله ویلچر، سمعک، تشک مواج، واکر، سوند، پوشینه، عصا، باطری سمعک و دیگر لولزم مورد نیاز معلولان استفاده کرده‌اند که تامین این لوازم توسط بهزیستی شهرستان انجام شده است.

پیردایه ادامه داد: بهزیستی بروجرد در زمینه پیشگیری از معلولیت طرح‌ها و برنامه‌های خوبی از جمله طرح غربالگری بینایی ویژه کودکان ۶ تا ۳ سال، غربالگری شنوایی ویژه نوزادان تا ۳ ماهه اول تولد و طرح رصد معلولیت را امسال اجرایی کرده است.

رییس اداره بهزیستی بروجرد گفت: یک هزار خانوار بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی می باشد که کمک های حمایتی به این خانوارها به صورت مستمر انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها