وضعیت تایباد از نظر شیوع کرونا از نارنجی به زرد تغییر کرد

مشهد- ایرنا- فرماندار شهرستان تایباد گفت: با توجه به کاهش شمار بیماران بستری و مبتلا به کرونا در این شهرستان، خوشبختانه وضعیت این منطقه از حالت نارنجی به زرد تغییر یافت.

محسن سیاح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۷ آذر ماه گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان خاتم الانبیای این شهر بستری نشده است و در حال حاضر وضعیت این بیماری در این شهرستان در حالت پایداری قرار گرفته است و طی ۶ روز گذشته روزانه یک بیمار کرونایی در این شهرستان شناسایی شده اند که نیاز به بستری شدن نداشته اند.

وی ادامه داد: با این وجود، مدیریت و مهار شیوع ویروس کرونا به معنای عادی شدن شرایط آن در سطح شهرستان تایباد نیست.

فرماندار شهرستان تایباد تاکید کرد: عادی تلقی کردن شرایط و سهل‌انگاری در رعایت دستورهای بهداشتی پیشگیرانه برای قطع زنجیره انتقال ویروس با وجود تداوم حضور ویروس کرونا در میان مردم بدون شک سبب طغیان دوباره آن می‌شود که این خود زنگ خطری برای همگان است.

سیاح به شمار بیماران ناشی از این ویروس در این شهر اشاره و بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس همه‌گیر کرونا تاکنون ۲ هزار و ۲۷۴ شهروند به طور قطعی به این ویروس مبتلا شده و ۱۱۰ تن هم جان خود را از دست داده اند. 

وی اضافه کرد: در چارچوب سومین مرحله غربالگری بیماری کووید ۱۹ در تایباد افزون بر ۹۵ درصد ساکنان این شهرستان تحت پوشش برنامه غربالگری ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

فرماندار شهرستان تایباد گفت: با توجه به وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا و بر اساس تصمیم گیری طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت کرونایی، فقط مشاغل گروه یک، ۲ و سه فعالیت داشته فعالیت داشته و مشاغل گروه چهار تعطیل هستند و در صورت بازگشایی و فعالیت، واحدهای متخلف ۱۵ روز مهر و موم خواهند شد.

سیاح به همکاری خوب اصناف این شهرستان در اجرای ممنوعیتها و محدودیتهای اخیر کرونایی نیز اشاره و بیان کرد: از ابتدای آذر ماه جاری تاکنون ۹۰ درصد فعالان صنفی در تایباد مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کرده‌اند. 

وی افزود: هرگونه مراسم جمعی مذهبی و اجتماعی نیز در این شهرستان ممنوع است زیرا حفظ سلامت عمومی و جان تک‌تک مردم در اولویت همه کارها قرار دارد لذا قاطعانه و با جدیت تمام با همه بخشهایی که با رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند در چارچوب قانون برخورد صورت می‌گیرد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد که با کشور افغانستان هم‌مرز است در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۸۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و سه تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها