فرماندار: ۵۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در خمین پرداخت شد

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: ۵۲ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت امسال به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا در این شهرستان پرداخت شد.

« احمد طهرانی » روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه خمین افزود: پرداخت این میزان تسهیلات در قالب ۴۸۶ فقره پرونده با حفظ اشتغال ۵۹۹ نفر از سوی بانک‌های عامل انجام شد.
وی بیان کرد: در مجموع ۶۱۷ فقره پرونده دریافت تسهیلات برای مشاغل آسیب دیده از کرونا به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال در این شهرستان تشکیل شده که تعداد زیادی از آنها به نتیجه رسیده، برخی در حال توزیع در بانک‌های عامل هستند و چند پرونده نیز در مرحله رسیدگی قرار دارند.

فرماندار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری مناسب مردم، اصناف و دستگاه های اجرایی این شهرستان در مبارزه با کووید ۱۹ گفت: زادگاه امام راحل در وضعیت نارنجی و روبه بهبود از نظر بیماری کرونا قرار دارد و این وضعیت بسیار شکننده است و با بی احتیاطی شرایط را به قرمز تبدیل می‌کند.
طهرانی با تقدیر از ایثار مدافعان سلامت و تلاش‌های دانشکده علوم پزشکی خمین برای مهار کرونا افزود: شهروندان و اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مدافعان سلامت در مبارزه با کووید ۱۹ کمک می‌کنند.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه و کمک به خانواده‌های بی بضاعت و آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا ۱۲ هزار بسته معیشتی در ۲ مرحله در خمین توزیع شد.
فرماندار خمین افزود: در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه، توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در خمین هدفگذاری شده و این مرحله تا پایان سال ادامه دارد و تاکنون ۲ هزار بسته در بین جامعه هدف توزیع شده است.
طهرانی گفت: شیوع بیماری کرونا با وجود خسارت‌هایی که برای مردم داشت اما همدلی و وفاق بین مردم و مسئولان  افزایش داد.
وی با تقدیر از تلاش بدون چشم داشت اصحاب رسانه خمین در آگاه سازی جامعه نسبت به بیماری کرونا اضافه کرد: خبرنگاران شهرستان مانند گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویا مصوبات ستاد کرونا را در سطح جامعه انعکاس می‌دهند و در کنار مسئولان برای مبارزه با این مهمان ناخوانده تلاش می‌کنند.
خمین در جنوب استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد. 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۸۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و سه نفر رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (دوم دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۲۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۱۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۴۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۹۰۳ هزار و ۹۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۴۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۷ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۳۵۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: هم اکنون بر اساس آخرین تحلیل ها، ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونا نداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها