دستگیری هشت شکارچی در منطقه "گرین" سلسله

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: هشت متخلف زیست محیطی در منطقه شکار و صید ممنوع گرین سلسله دستگیر شدند.

مهرداد فتحی بیرانوند روز سه‌شنبه به رسانه ها بیان کرد: با تلاش محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست سلسله، گشت و کنترل شبانه روزی در سطح منطقه شکار و صید ممنوع گرین و زیستگاههای حساس شهرستان، هشت متخلف زیست محیطی طی هفته گذشته دستگیر شدند.

وی گفت: از این متخلفان هشت قبضه اسلحه، هفت قطعه کبک و تعدادی فشنگ کشف و ضبط و پرونده آنها پس از تنظیم صورتجلسه و اخذ جرایم زیست محیطی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی اظهار داشت: اداوات کشف شده از این متخلفان نیز تا صدور رای قطعی، به صورت امانی در اختیار اداره محیط زیست شهرستان سلسله هستند.

وی با قدردانی از همراهی مردم سلسله جهت حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی گفت: شهروندان می تواند تخلفات زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

۳۷۱ متخلف زیست محیطی نیمه نخست امسال در لرستان شناسایی و دستگیر شدند.

منطقه ۷۰ هزار هکتاری "گرین" از شمال به نهاوند، شرق به بروجرد و غرب به دلفان محدود و از طرف سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌عنوان منطقه شکار و صید ممنوع اعلام‌شده است.

گَرین از رشته‌کوه‌های مهم غرب ایران است که بیشتر مساحت آن در شمال لرستان و بخشی نیز در استان‌های همدان و کرمانشاه قرار دارد که در این منطقه گونه‌های گیاهی متنوعی مانند بلوط، زالزالک، گلابی وحشی و گیاهان مرتعی شاخصی مانند موسیر رشد دارد.

 ۲۰۰ گونه جانوری  و۵۰۰ گونه گیاهی در منطقه شکار و صید ممنوع "گرین" شناسایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها