تشدید تدابیر کشورهای آسیا و اقیانوسیه علیه ویروس کرونای جدید

تهران- ایرنا- به دنبال انتشار اخباری در مورد شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس، کشورهای آسیا و اقیانوسیه نیز همچون کشورهای اروپایی برای جلوگیری از گسترش این ویروس، سفرها از انگلیس و بالعکس را متوقف کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در پی شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا در کشور انگلیس، کشورهای اروپایی، کانادا و ایران و برخی کشورهای آسیایی و استرالیا درهای خود را به روی مسافران این کشور بستند. بر اساس گزارش ها این نوع کرونای انگلیسی تاکنون به کشورهای دیگری مانند ایتالیا، دانمارک، هلند و حتی استرالیا نیز وارد شده است.

استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد دو مسافری که از انگلیس وارد ایالت "نیو ساوت ولز" شده‌اند، حامل نوع جهش یافته ویروس کرونا هستند که به گفته مقامات بهداشتی می‌تواند تا بیش از ۷۰ درصد عفونی باشد.

خبرگزاری رویترز نیز از سیدنی گزارش داد که مقامات استرالیا می گویند این دو مسافر در هتل قرنطینه شده‌اند. آنها همچنین اعلام کردند افزایش اخیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور ربطی به ورود این مسافران ندارد.
درحال حاضر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که از مقامات انگلیس خواسته است تدابیر سختگیرانه تری برای جلوگیری از گسترش این نوع ویروس جهش یافته به دیگر کشورهای اروپایی و حتی دیگر نقاط جهان اتخاذ کند.

این سازمان همچنین به کشورها توصیه کرده است تدابیر حفاظتی بیشتری را اتخاذ کنند تا از گسترش این ویروس جلوگیری به عمل آورند. 
برپایه این گزارش هنوز اطلاعات زیادی در مورد این نوع ویروس جهش یافته در دست نیست اما گفته می‌شود واکسن‌های فعلی نمی‌تواند این ویروس را از بین ببرند.

به همین دلیل در سطح قاره آسیا، علاوه بر ایران دولت های ژاپن و کره جنوبی که با افزایش شمار مبتلایان به کرونا روبرو هستند، به شدت درحال رصد این نوع جهش یافته از ویروس کرونا هستند و تدابیر امنیت بهداشتی را برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشورشان تشدید کرده اند.

دولت کره جنوبی در این راستا اعلام کرد تصمیم دارد مسافرانی که از انگلیس وارد این کشور می‌ شوند را به مدت  ۱۴ روز قرنطینه کند.

همچنین در پی شناسایی این نوع جدید از ویروس کرونا در انگلیس، منطقه ویژه اداری هنگ کنگ نیز پروازهای مسافری را از این کشور اروپایی لغو کرد.

چین نیز روز دوشنبه اعلام کرد افرادی را که از تاریخ ۲۲ دسامبر از انگلیس به چین سفر کرده اند، به جای ۲ هفته به مدت ۳ هفته در قرنطینه نگاهداری می‌کند.

هند نیز از تعلیق پروازهای خود از انگلیس تا پایان سال جاری میلادی خبر داد و گفت مسافرانی که از انگلیس وارد این کشور شوند را در بدو ورود در فرودگاه مورد آزمایش قرار می‌دهد.

آمار تارنمای «ورلدومترز» نشان می‌دهد که شمار جهانی مبتلایان به کرونا از ۷۵ میلیون نفر عبور کرده است.

بر اساس این آمار تاکنون ۷۵ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۸۲۲ هزار مبتلا به کرونا در سراسر دنیا شناسایی شده اند که ۵۲ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۴۱۴ نفر آنها بهبود یافته و یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۱۲۴ تن دیگر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha