شبکه اینترنت در اسدآباد و تویسرکان بدلیل مشکل فنی دچار اختلال شده‌ است

همدان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: اینترنت در شهرستان‌ اسدآباد و مناطقی از شهرستان تویسرکان به دلیل پاره شدن فیبرنوری دچار اختلال و قطعی شبکه شده است.

مجتبی ساکی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازگشایی مسیر سیلاب و لایروبی رودخانه‌ای در هفت کیلومتری شهر صالح‌آباد منجر به بروز مشکل و پارگی شبکه اصلی فیبر نوری اسدآباد و تویسرکان و قطع شدن شبکه اینترنت در بخش های گسترده ای از این ۲ شهرستان شده است

وی اظهار داشت: پارگی در مسیر این فیبرنوری موجب قطع شبکه اینترنت همه مشترکان مخابرات، همراه اول،ایرانسل، رایتل و شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ای‌.دی.اس.ال در این ۲ شهرستان شد.

ساکی عنوان کرد: کارشناسان ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، پیش از انجام عملیات خاکبرداری برای بازگشایی مسیر سیلاب در خصوص عبور فیبر نوری از این نقطه به اهالی و عوامل امدادی هشدار داده بودند.

وی تصریح کرد: با اطلاع از بروز این مشکل، کارشناسان سازمان به محل اعزام و در حال مرمت مسیر فیبرنوری هستند و تلاش می‌شود این مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان اسدآباد و بخشی از شهرستان های شمالی استان شبکه پشتیبان اینترنت ندارند، گفت: در چند سال گذشته بیشترین خسارت به فیبر نوری در کل استان مربوط به اسدآباد می‌شود.

وی بیان کرد: طرح پشتیبان اینترنت شهرستان اسدآباد تا ۲ ماه آینده بهره برداری و خط پشتیبان آن از شهرستان تویسرکان تامین می‌شود.

ساکی تاکید کرد: دستگاه‌های خدمات رسان و از جمله مدیریت بحران باید قبل از هرگونه اقدام به حفاری، خاکبرداری و بازگشایی مسیرهای سیلاب از ما استعلام بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دانش‌آموزان، ادارات، شبکه بانکی و شرکت‌های شهرستان اسدآباد به اینترنت دسترسی ندارند، تصریح کرد: همه خسارت مادی و معنوی این موضوع و همچنین نارضایتی مردم بر عهده دستگاهی مرتبط با این حادثه است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: در حال حاضر در استان همدان، همراه اول ۷۱۰ جایگاه، ایرانسل ۳۰۰ جایگاه و رایتل ۴۵ جایگاه تجهیزات تلفن و اینترنت همراه را نصب و راه اندازی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: همدان از لحاظ امکانات، فیبرنوری و زیرساخت‌های مخابراتی، در رده استان‌های برتر کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha