افزون بر ۵۶۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در پادگان های گیلان ارایه شد

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: در ۹ ماه گذشته افزون بر ۵۶۰ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی در پادگان های استان ارائه شده است.

محمد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۳۹۷ دوره آموزشی با همراهی نهادهای نظامی و انتظامی در پادگان های استان گیلان برگزار شد و سربازان وظیفه استقبال خوبی از این دوره های آموزشی به عمل آوردند.

وی با بیان اینکه در این دوره‌ها سه هزار و ۳۱۵ سرباز در پادگان‌ های گیلان مهارت ‌های در نظر گرفته ‌شده را فرا گرفتند، خاطر نشان کرد: در سال جاری با استقبال سربازان وظیفه شاهد رشد دوره ها و سربازان آموزش دیده در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که رشد ۴۷ درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای در ایجاد اشتغال پایدار اضافه کرد: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌ های مهارتی در پادگان‌ های استان به صورت گسترده ارایه می‌ شود.

وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی در اشتغالزایی نقش مهمی دارد، اظهار داشت: به منظور ایجاد زمینه های لازم برای اشتغال جوانان سالانه افزون بر ۱۰ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در مراکز دولتی و آزاد استان برگزار می شود.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها