۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84157419
۰ نفر

برچسب‌ها

کوشنر یک هیات آمریکایی - صهیونیستی را به مغرب برد

تهران-ایرنا- جرد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که دلالی روابط اعراب با رژیم صهونیستی را بر عهده گرفته است در اقدامی که پیشتر در مورد بحرین و امارات تکرار شده بود ، یک هیات آمریکایی - صهیونیستی را به مغرب برد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روسیا الیوم، اولین پرواز مستقیم از فلسطین اشغالی به مغرب امروز در حالی صورت گرفت که در آن دو هیئت صهیونیتیس و آمریکایی به ریاست کوشنر حضور داشتند.

این اولین سفر هیئت‌های آمریکای و اسرائیلی به رباط پایتخت مغرب پس از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.

همرمان با انجام این سفر، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی مدعی شد که آنچه در حال روی دادن است، یک تغییر سیاسی بزرگ در منطقه خاورمیانه است.

در همین حال، کوشنر لحظاتی قبل از پرواز به سمت رباط، در نشستی خبری گفت: مغرب و اسرائیل خواستار تقویت روابط هستند و ما به دنبال امضای توافق‌های جدید بین مغرب و اسرائیل هستیم.

منابع خبری گزارش دادند که هیئت صهیونیستی قصد دارد با دولت مغرب توافقنامه‌هایی در زمینه های آب، روادید، سرمایه‌گذاری و هوانوردی امضا کند.

اکنون حدودسه هفته از توافق مغرب و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط می‌گذرد، اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ، حق حاکمیت مغرب بر صحرای غربی را به رسمیت شناخت .

صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مغرب که غنی از ماهی و فسفات بوده و از زمان پایان استعمار اسپانیا در سال ۱۹۷۴ میلادی در معرض حملات مغرب قرار داشته است. «جبهه پولیساریو» برای دستیابی به استقلال این منطقه تلاش می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha