رایزنی استاندار خراسان جنوبی با وزیر صنعت درباره معادن استان

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره بهره‌برداری هرچه بهتر از معادن این استان رایزنی کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، در دیدار حمید ملانوری و علیرضا رزم حسینی در تهران، موضوع اقدامات این وزارتخانه و سازمان‌های وابسته در استان خراسان جنوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هماهنگی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به منظور بهره‌برداری هرچه بهتر از معادن موجود استان و ایجاد واحدهای صنعتی مرتبط از دیگر مباحثی بود که در این گفت و گو مطرح شد.

استاندار خراسان جنوبی در زمینه ایجاد بازار مناسب برای تولیدات معدنی و صنعتی استان هم پیشنهاداتی ارائه کرد.

ملانوری در این نشست به این نکته تاکید کرد که با توجه به ظرفیت بالای ذخایر معدنی خراسان جنوبی در صورت برنامه‌ریزی دقیق و مناسب برای بهره‌برداری درست از آنها و همچنین ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی بالادستی و پایین دستی مرتبط می‌توانیم شاهد اشتغالزایی بالا، کاهش سطح بیکاری و تولید سرمایه برای استان باشیم.

وی گفت: رونق بازار کسب و کار همچنین توسعه، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای استان از پیامدهای این اقدام خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی و وزیر صمت در این دیدار، موضوعات مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های شرکت ایدرو در خراسان جنوبی، توسعه زیرساخت‌های معادن از جمله احداث خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت نهبندان، خط انتقال برق معادن سرب و روی غنی‌آباد همچنین واگذاری پهنه‌های معدنی برای ادامه اکتشافات را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =