تعداد مبتلایان کرونا در کامیاران از مرز ۲ هزار نفر گذشت

سنندج - ایرنا - رییس قرارگاه مقابله با کرونا در کامیاران گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان از ابتدای همه‌گیری (اسفند پارسال) تا پایان آذر امسال به ۲ هزار و ۵۰ نفر رسیده است.

مسعود الماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا کنون در این شهرستان پنج هزار و ۹۰۰ تست PCR از افراد مشکوک به ویروس کرونا اخذ شده که نتیجه آزمایش ۲ هزار و ۵۰ نفر مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: تاکنون، ۱۰۵ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده و هشت نفر نیز در بیمارستان سینا بستری هستند اما هیچ مبتلایی در بخش مراقبت‌های ویژه این مرکز درمانی، بستری نیست.

الماسی با اشاره به اینکه در ابتدای آذر این شهرستان از نظر وضعیت شیوع ابتلا به کرونا در سطح قرمز بود،  افزود: از اول آذر همزمان با شروع طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا این وضعیت ادامه داشت ولی از هفته سوم به سطح نارنجی و از هفته گذشته نیز به وضعیت زرد رسیدیم و انتظار می‌رود مردم با رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها باعث تداوم این روند شوند.

فرماندار کامیاران گفت: وضعیت شیوع ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هم اکنون در این شهرستان شکننده بوده و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و بی‌توجهی به مقررات بهداشتی، احتمال سرکشی و افزایش شیوع ویروس کرونا وجود دارد که در این صورت محدودیت‌های شدید مجددا اعمال خواهد شد.

وی با اشاره آمادگی کادر درمان برای مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: پس از اجرای طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان سه برابر افزایش یافته است.

الماسی اظهار داشت: قبل از یکم آذر (زمان شروع طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا) روزانه در ۲ مرکز نمونه گیری این شهرستان حداکثر ۲۰ مورد تست از افراد مشکوک گرفته می‌شد که این تعداد اکنون به روزانه ۵۵ تا ۶۵ مورد رسیده است.

وی اضافه کرد: در ابتدای شروع اپیدمی کرونا در این شهرستان تنها ۱۲ تخت برای بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص داشت که اکنون این تعداد با ظرفیت سازی‌ها و پیگیری‌ها به چهار برابر یعنی حدود ۵۰ تخت افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه یکم آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا به ویروس کرونا به مرحله اجرا در آمده و تا اطلاع ثانونی آذر ادامه دارد.

هم اکنون سنندج در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان کامیاران، مریوان، قروه، سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت زرد از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.

در حال حاضر ۱۷۲ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۹۲ نفر در سنندج، ۱۷ نفر در سقز، ۶ نفر در مریوان، ۲۳ نفر در قروه، ۹ نفر در کامیاران، ۱۱ نفر در بانه، ۸ نفر در بیجار، چهار نفر در دیواندره و ۲ نفر در دهگلان تحت درمان قرار دارند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر سه‌شنبه دوم دی در مجموع ۶ هزار و  ۲۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۱۸۷ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۴۳ نفر رسیده و ۵۴ هزار و سه نفر هم جان خود را از دست داده‌اند که ۹۰۳ هزار و ۹۸۸ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha