۴۰ درصد واحدهای مسکونی محرومان در کردستان ویژه مددجویان است

سنندج - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: از مجموع ۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان سهم این استان برای ساخت، ۴۰ درصد آن به مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی ساکن در مناطق روستایی اختصاص دارد.

رضا قادری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ساخت این ۲ هزار واحد مسکونی، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که ۵۰۰ میلیارد ریال آن بصورت بلاعوض توسط دولت پرداخت می‌شود و ۸۰۰ میلیارد نیز تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن روستایی است.

وی اضافه کرد: برای هر واحد ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی اختصاص یافته و به هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.

قادری با بیان اینکه این طرح ۲۱ آبان سال گذشته همزمان با سفر دکتر نوبخت به کردستان کلنگ‌زنی شد، افزود: اجرای این طرح ۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در یک هزار و ۷۰۰ روستای استان را که فاقد سرپناه هستند، صاحبخانه می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان یادآور شد: کل واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده و تاکنون کار سفت کاری ۱۶۰ واحد به پایان رسیده و یک هزار و ۱۱۹ واحد هم تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده و بزودی در مراسمی تحویل می‌شود.

از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری کردستان، ۲۹ درصد آن یعنی ۴۶۹ هزار نفر در هزار و ۶۹۵ روستا سکونت دارند، این استان دارای ۱۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی و یک هزار و ۶۰۵ روستای دارای سکنه است و براساس سرشماری سال ۹۵، تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کردستان یک هزار و ۳۱۵ روستا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها