نماینده مجلس: هدف کمیسیون تلفیق شفاف‌سازی بودجه است

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید که بیشترین هدف کمیسیون تلفیق شفاف سازی تمام موارد بودجه ۱۴۰۰ به ویژه رابطه شرکت‌های دولتی از جمله وزارت نفت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مالک شریعتی نیاسر» در صحن روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، در اخطاری بر اساس مفاد قانون اساسی گفت: مجلس شورای اسلامی به چیزی جز قانون اصرار ندارد و نیاز به مجادله سیاسی نیست؛ مگر اینکه بکویند قانون را قبول ندارند که پیش از این حضرت امام خمینی(ره) در این باره پاسخ لازم را داده بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق با حضور افراد دانشمند و جوانان متخصص تشکیل شده است،عنوان کرد: هیات رئیسه کمیسیون تلفیق نیز نمادی از توصیه رهبر معظم انقلاب است و جا دارد از «روح الله نجابت»، «احمد امیرآبادی فراهانی» و «حسین علی حاجی دلیگانی» که به رغم محق بودن نامزد هیات رئیسه کمیسیون تلفیق نشدند و فضا را برای جوانان باز کردند، تشکر کنم.

 شریعتی با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کند، افزود: باید در کمیسیون تلفیق از ظرفیت همه کمیته‌ها، مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کشور استفاده کرد تا بودجه ۱۴۰۰ به بهترین شیوه ممکن اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های مهم مجلس شفاف سازی در رابطه شرکت‌های دولتی به ویژه شرکت نفت است، یادآور شد: شفافیت در این موضوع سبب می‌شود تا بودجه شفاف‌تر و دقیق تر شده و راه توسعه فناوری را باز کند و برای این مهم به حفظ بودجه پژوهشی تاکید داریم.

همچنبن «محمدباقری بنابی» نماینده مردم بناب در مجلس و در تذکری خواستار پرداخت ۳ ماه حقوق معوقه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد شد و گفت: کارکنان و اعضای هیات علمی برخی از واحدهای دانشگاه آزاد سه ماه است حقوق نگرفتند و اگر از کارکنان و اعضای هیات علمی این واحدها حمایت نشوند، باید شاهد تجمع دانشگاهیان مقابل مجلس باشیم.

وی افزود: مگر کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاه‌های آزاد با دانشگاه‌های دولتی متفاوت هستند که باید از دریافت حقوق به موقع خود محروم شوند؟

این نماینده مجلس پیشنهاد کرد که دانشگاه آزاد با دانشگاه پیام نور برای بر طرف کردن مشکلات مالی ادغام شوند تا یک دانشگاه نیمه دولتی ایجاد گردد.

درادامه «حسن محمدیاری» نماینده مردم تالش، رضوانشهر ماسال درتذکری به وزیر نیرو از او خواست که وزیر در انتخاب مدیران آب و فاضلاب منطقه دقت کرده و  به وزیران کشور و آموزش و پرورش توصیه کرد که مسائل سیاسی را در انتخاب مدیران لحاظ نکنند.

«امانقلیچ شادمهر» نماینده گنبدکاوس نیز در تذکری به وزیر ورزش و جوانان از او خواست به موضوع جوانان نیز بها داده شود و افزود:  جوانان امروز از تفریح و امکانات لازم بی بهره هستند و این موضوع سبب افسردگی آنان شده و بهتر است این وزارتخانه موضوع جوانان را در اولویت قرار دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =